МЗС РФ: Жодних домовленостей про поліцейську місію ОБСЄ не було

Четвер, 26 травня 2016, 15:47

Міністерство закордонних справ Росії виступає проти поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі.

Про це під час брифінгу повідомила прес-секретар МЗС РФ Марія Захарова.

"Пропозиції української сторони некоректні", - сказала вона.

При цьому Захарова заявила, що жодних домовленостей про створення такої місії немає і не було ні в рамках нормандської четвірки, ні в ОБСЄ.

"Ніяких домовленостей про створення поліцейської місії або збройного компоненту місії ОБСЄ не приймалося", - заявила вона.

За її словами, зараз обговорюються два питання. Зокрема, як поліпшити ситуацію на лінії розмежування. Захарова звинуватила Україну в спробах зайняти "сіру зону".

"ОБСЄ запропонувала створити на лінії розмежування демілітаризовані зони і відправити туди спостерігачів ОБСЄ. Ми не проти, щоб спостерігачі могли носити легку зброю", - сказав Захарова.

При цьому вона вкотре заявила, що ці питання потрібно обговорювати з бойовиками "ДНР" і "ЛНР".

24 травня президент Петро Порошенко провів нічну телефонну розмову в нормандському форматі з канцлером ФРН Ангелою Меркель, главами Франції та РФ Франсуа Олландом і Володимиром Путіним, в ході якої обговорювалося питання розгортання поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі.

Після цього прес-служби українського і російського президентів оприлюднили різні дані про підсумки цих переговорів. У Порошенка заявили, що "Нормандська четвірка" одностайно "підтримала розгортання поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі", а у Путіна заявили, що мова йде лиш про підвищення ефективності діючої місії.

Тетяна Кусок, УПpowered by lun.ua