Україна подала заперечення у суд Англії щодо "боргу Януковича"

П'ятниця, 27 травня 2016, 15:56

Україна подала до Високого суду Англії заперечення проти позову з боку Росії щодо "тримільярдного боргу" екс-президента Віктора Януковича.

Про це у п'ятницю йдеться у заяві Мінфіну та МЗС України.

"Заперечення України проти позову обґрунтовують, що договір щодо запозичень є недійсним та таким, що не підлягає примусовому виконанню, через ряд причин", - сказано у заяві.

"До таких причин, зокрема, належить те, що згідно із українським законодавством Україна не мала необхідної дієздатності на укладення угоди, яка порушувала встановлені на той час межі запозичень", - вказується у заяві.

Також зазначається, що угода була укладена "у результаті примусу, який здійснювався з боку Росії на Україну протягом усього 2013 року з метою не допустити укладення Україною Угоди про асоціацію із ЄС".

МЗС і Мінфін заявляють, що Україна має намір "рішуче захищати свою позицію у цій справі".

"Такий захист є одним із елементів більш масштабної юридичної стратегії, спрямованої на притягнення Росії до відповідальності за агресію та інші протиправні дії щодо України, включаючи незаконну окупацію Кримського півострова", - сказано у заяві.

Як відомо, згідно з позовом РФ до України через "кредит Януковича" у сумі $3 млрд, Україна має повернути 3,137 мільярдів з урахуванням "відсотків" за несвоєчасну виплату боргу. 

У 2013 році уряд Миколи Азарова в рамках домовленостей Віктора Януковича з президентом РФ Володимиром Путіним випустило дворічні єврооблігації на $ 3 млрд, які викупив Фонд національного добробуту (ФНБ) Росії.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування