У Криму розміщено 24 тисячі російських військових - розвідка

Понеділок, 30 травня 2016, 13:09

Станом на травень в окупованому Криму перебуває близько 24 тисяч російських військовослужбовців, 613 танків та бронетранспортерів, 162 артилерійські системи, близько 100 літаків, 56 вертольотів.

Про це на брифінгу в Києві у понеділок розповів представник Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький.

Також на анексованому півострові розгорнуто 16 берегових ракетних комплексів, знаходиться 30 бойових надводних кораблів і 4 підводних човни.

Водночас, за даними ГРУ, до 2020/25 року Росія планує ще в 1,5-2 рази збільшити кількість військових і техніки.

Скібіцький зазначив, що зусилля керівництва Росії спрямовані на зміцнення позицій РФ у чорноморському регіоні та створення потужного військового форпосту на противагу США та НАТО.

"Черговим етапом нарощування військової присутності Російської Федерації в анексованому Криму стало проведення в період 25 травня - 8 червня… загальноросійського армійського конкурсу з повітряного вишколу, – повідомив Скібіцький.

За його словами, подібний захід на території окупованого Криму проводиться вперше.

У конкурсі беруть участь до 70 літаків тактичної авіації, 58 з яких перекинуто на аеродроми "Бельбек", "Кіровське" та "Саки" з території Росії.

"Передбачається залучення до конкурсу літаків дальньої авіації та літаків військово-транспортної авіації... Практичне відпрацювання польотних завдань заплановано на 1, 3 та 4 червня на військовому полігоні на мисі Чауда (36 км на схід від Феодосії)", – сказав представник розвідки.

За словами Скібіцького, в час проведення найактивнішої фази цих навчань (1-4 червня) увагу української розвідки і сил ППО щодо польотів, які здійснюватимуться в Криму, буде посилено

"Ми будемо відслідковувати всі заходи… щоб під їх прикриттям не було здійснено провокацій чи інших дій РФ, які становлять військову загрозу для нас", – підкреслив розвідник.

Валентина Романенко, УПpowered by lun.ua