Єлісєєв: Росія дала згоду на розміщення збройної місії ОБСЄ

Середа, 1 червня 2016, 14:50

Російська сторона дала згоду на розгортання збройної поліцейської місії на Донбасі, заявляють в адміністрації президента України.

Про це в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" сказав заступник голови АП Костянтин Єлісєєв.

"За підсумками переговорів у "нормандському форматі" ми досягли єдності в позиціях і домовленості про те, що ми починаємо роботу у Відні на рівні постпредів держав-учасників "нормандського формату" при ОБСЄ, і в перспективі – з залученням всіх країн ОБСЄ", – сказав Єлісєєв.

"Адже нам необхідний буде консенсус всіх держав-учасників Організації щодо розгортання місії на Донбасі. На це погодилася і російська сторона", – стверджує заступник голови АП.

Він зазначив, що деякі критики заявляють, що Київ видає бажане за дійсне.

"Насправді це не так, адже я ще раз підкреслюю, що у нас є чіткі записи всіх телефонних розмов, які містять згоду президента Росії на розміщення саме збройної поліцейської місії ОБСЄ", – говорить Єлісєєв.

Єдине, що я відзначу, що лідери дійсно не обговорювали деталі, оскільки це вже повинні робити експерти та фахівці для того, щоб напрацювати і надати відповідні пропозиції на затвердження голів країн "нормандської четвірки", – підкреслив чиновник.

За його словами, під час останньої телефонної розмови в "нормандському форматі" 23 травня вночі було досягнуто певних домовленостей, які, на жаль, не були реалізовані, оскільки Росія заблокувала і проігнорувала всі заплановані в цьому контексті заходи.

"Зокрема, вони відмовилися їхати в Берлін на консультації експертів у "нормандському форматі" для обговорення політичного і безпекового компонента для врегулювання ситуації на Донбасі", – повідомив Єлісєєв.

"Вони були не готові предметно обговорювати питання про розгортання на Донбасі нової збройної поліцейської місії ОБСЄ під час консультацій у Відні на рівні постпредів держав-учасників "нормандського формату" при ОБСЄ", – сказав він.

24 травня президент Петро Порошенко провів нічну телефонну розмову в нормандському форматі з канцлером ФРН Ангелою Меркель, главами Франції та РФ Франсуа Олландом і Володимиром Путіним, в ході якої обговорювалося питання розгортання поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі.

Після цього прес-служби українського і російського президентів оприлюднили різні дані про підсумки цих переговорів. У Порошенка заявили, що "Нормандська четвірка" одностайно "підтримала розгортання поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі", а у Путіна заявили, що мова йде лиш про підвищення ефективності діючої місії.

Як відомо, Міністерство закордонних справ Росії заявляло, що виступає проти поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі.powered by lun.ua