Адвокати Карпюка і Клиха подали скаргу на вирок суду

П'ятниця, 10 червня 2016, 17:15

Захист оскаржив вирок українським громадянам Миколы Карпюку та Станіславу Клиху, засудженим у Росії на 22,5 і 20 років позбавлення волі.

Про це повідомив "Інтерфаксу" в п'ятницю адвокат Карпюка Ілля Новіков.

"Мої колеги подали коротку скаргу на вирок нашим підзахисним, в якій ми просимо його скасувати", – сказав Новіков.

За його словами, в апеляційній скарзі захист вказує на процесуальні порушення, допущені в ході розгляду справи.

У свою чергу, його колега Докка Іцлаєв повідомив, що Верховний суд Чечні допустив як процесуальні порушення, так і порушення норм матеріального права.

"Були порушені права наших підзахисних на незастосування до них тортур, на допит свідків захисту, а також на незалежне, неупереджений судовий розгляд", – стверджував Іцлаєв.

За словами захисника, в ході розгляду справи було допущено тиск на присяжних і порушено право підсудних на презумпцію невинуватості.

"До винесення вердикту присяжних по чеченському телеканалу була показана передача, де стверджувалося, що провину наших підзахисних повністю доведено, а будь-який інший вердикт, крім обвинувального, буде суперечити позиції керівництва республіки і президента країни", – сказав Іцлаєв.

Адвокат додав, що повна скарга буде подана захистом після ознайомлення з протоколом судового засідання.

Верховний суд Чечні 26 травня засудив Карпюка і Клиха до 22,5 і 20 років ув'язнення відповідно. Згідно з вироком, перші 10 років Карпюк проведе у в'язниці, а Клих - перші 9 років, потім обидва - в колонії суворого режиму.

За версією російського слідства, Клих і Карпюк були членами організації УНА-УНСО і в кінці 1994 - початку 1995 року воювали проти російських федеральних сил у складі збройних формувань самопроголошеної республіки Ічкерія.

За даними слідства, вони брали участь в боях з російськими військами в Грозному.

Відносно Карпюка і Клиха в ході слідчих дій неодноразово застосовувалися тортури та інші заборонені методи дізнання.powered by lun.ua