Солошенка і Афанасьєва можуть обміняти на фігурантів справи "2 травня"

Субота, 11 червня 2016, 16:43

Генпрокурор України Юрій Луценко відзначає наявність можливостей обміну двох громадян РФ - Євгенія Мефедова і Максима Сакауова, підозрюваних у справі подій "2 травня" в Одесі, на утримуваних в РФ двох громадян України – Юрія Солошенка і Геннадія Афанасьєва -  за наявності політичної волі.

Про це Луценко заявив у коментарі журналістам 11 червня. 

"Я не хотів би коментувати теми, пов'язані з можливим обміном нашим військовополонених або заручників, які перебувають у руках терористів або їх натхненників у Кремлі... Коли на кону стоять долі наших в'язнів, я не хотів би жодним словом порушити домовленостей. Шляхи є різні, зокрема, на стадії досудового слідства, судового слідства, на стадії засудження. Можна вирішувати питання, якщо є політичні домовленості",- зазначив Луценко.

При цьому він додав, що не є учасником цих домовленостей і "і тим паче, не хотів би їх порушувати".

Як відомо, 27 травня міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що звільнення Солошенка і Афанасьєва – питання найближчих тижнів.

29 травня президент Петро Порошенко заявив, що існує попередня домовленість з керівництвом РФ про повернення Солошенка і Афанасьєва.

Афанасьєв звинувачували у створенні на території Криму терористичного спільноти, він був засуджений в Росії в 2015 році на 7 років колонії суворого режиму як передбачуваний спільник українського кінорежисера Олега Сенцова, якого в свою чергу посадили на 20 рокв.

73-річного Солошенка в Росії звинувачують в шпигунстві, його засудили до 6 років позбавлення волі в колонії суворого режиму.

Міністр юстиції України Павло Петренко заявив, що українська сторона передала Російській Федерації документи для поверненню на батьківщину незаконно утримуваних в Росії українців Солошенка і Афанасьєва.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua