РПЦ вимагає перенести дату Всеправославного собору

Понеділок, 13 червня 2016, 23:37

Московський патріархат відмовився від участі у Всеправославному соборі, який планували провести 16-27 червня на Криті.

Про це заявив в понеділок за підсумками надзвичайної сесії Синоду в Москві глава Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату митрополит Іларіон.

"У Всеправославному соборі повинні брати участь всі Церкви, і тільки в цьому випадку рішення Собору будуть легітимними", - вважає він, пише російський "Інтерфакс".

Митрополит Іларіон нагадав, що в останні дні одразу кілька помісних Православних церков - Болгарська, Антіохійська і Грузинська - відмовилися від участі в Соборі, а Сербська церква виступила за її перенесення.

При цьому Константинопольський патріархат, відповідальний за підготовку форуму, відкинув ініціативу Московського патріархату скликати Передсоборну нараду, на якій можна було спробувати врегулювати спірні моменти.

У той же час митрополит Іларіон не вважає події навколо Собору тупиком. "Ситуація, яка склалася, не катастрофічна, а штатна", - зазначив він, відповідаючи на запитання журналістів.

На думку ієрарха, "ми повинні винести з цього уроки і зрозуміти, що голоси Церков не можна ігнорувати".

Учасники Всеправославного собору, який не скликався понад тисячу років і готувався понад півстоліття, повинні були обговорити на Криті 16-27 червня шість тем: відносин Православної церкви з іншим християнським світом, ставлення до посту, шлюбу, церковної місії в сучасному світі, окормлення православних в діаспорі , способи проголошення автономії Православних церков.

Окремо передбачалося ще прийняти послання Собору.

Майбутній Собор не є за своїм статусом Вселенським. На відміну від древніх Вселенських соборів, він не покликаний вирішувати питання догматичного характеру, не вноситиме нововведень в канонічний лад і в літургійне життя.powered by lun.ua