Геращенко попросила Штайнмайєра допомогти звільнити заручників

Субота, 18 червня 2016, 11:43

Перший віце-спікер Ірина Геращенко направила листа до головуючого в ОБСЄ міністра закордонних справ Німеччини Франка-Вальтера Штайнмайєра з проханням сприяти у звільненні українських заручників.

Про це Геращенко, яка є представником України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи по мирному врегулюванню конфлікту на Донбасі, повідомила в суботу на своїй сторінці в Facebook.

"Від української сторони гуманітарної підгрупи ТКГ направила листа до головуючого в ОБСЄ міністра закордонних справ Німеччини Ф.-В. Штанмайєра , в якому висловлюється наше глибоке занепокоєння ситуацією, що склалася із заручниками. Апелюємо до ОБСЄ і до головуючого з проханням сприяти у звільненні заручників", - написала вона.

Геращенко зазначила, що в останній місяць значно погіршилася не лише безпекова, але й гуманітарна ситуація на Донбасі.

За її словами, бойовики заблокували звільнення заручників і, "попри всі зусилля української сторони і готовність до компромісів в цьому питанні, відкидають будь-які ініціативи".

"Ситуація з заручниками тільки погіршується. По-перше, бойовики протягом року так і не надали нам точної інформації про місце утримання українців. По-друге, їх відверто катують", - наголосила Геращенко.

"На останній зустрічі в Мінську представники ОРЛО зізналися, що перевели важкохворого В. Жемчугова, без кінцівок і очей, з лікарні в СІЗО. А 17 червня ми отримали тривожні сигнали від родичів хлопців, що їх утримують в ОРДО, що бранців зі слідчого відділку переводять в тюрму, їм погрожують 20-річним ув'язненням..., вимагають відмовитися від України, здійснюють психологічний тиск", - пише вона.

За словами Геращенко, "все це відбувається на фоні цинічних публічних заяв ватажків ОРДЛО, що ніяких звільнень до прийняття закону про амністію не буде".

Перший віце-спікер наголосила, що Україна прийняла закон про амністію у вересні 2014 року.

За її словами, "він не вступив в дію через псевдовибори на Донбасі і постійні обстріли, через присутність там військ і найманців члена ОБСЄ – РФ, яка продовжує поставляти бандитам зброю і фінансувати".

"Чого ще мають чекати наші заручники? Чи вони доживуть до виборів, на яких так наполягають деякі країни нормандського формату? Чому до них не допускають Червоний хрест? На якій підставі бойовики шантажують світ, зриваючи мінський процес і відверто блокуючи пункт про звільнення заручників? Де реакція ОБСЄ і головуючої країни Німеччини? Чому тільки Україна наполягає на тому, що саме гуманітарний блок – разом з безпековим – є першочерговим і пріоритетним?!", – пише Геращенко.

"Я ніколи не погоджуюся з тим, що бойовики намагаються перетворити мінську групу на безцільну говорильню, ми наполягаємо, щоб був результат – звільнення заручників. І ОБСЄ має докласти всіх зусиль, аби РФ вплинула на бойовиків і ті, нарешті, перестали шантажувати долями важкохворих людей і звільнили їх", - підкреслила перший віце-спікер.

Українська правдаpowered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!