ЄСПЛ почав розглядати справу про конфіскацію активів у Криму

Вівторок, 21 червня 2016, 12:12

27 травня 2016 року Європейський суд з прав людини прийняв до розгляду скаргу ВАТ "Феодосійська суднобудівна компанія "Море" про порушення прав компанії в результаті незаконної націоналізації її майна на території Криму.

Про це повідомляє юридична фірма "Ілляшев та Партнери", які підготувала скаргу.

Як відзначають у фірмі,  ЄСПЛ вперше по суті розгляне питання законності втручання в право власності на активи ФСК "Море" самопроголошеною владою Криму без компенсації їх вартості, а також порушення права компанії на справедливий судовий розгляд.

Нагадаємо, що Державна Рада Криму в 2014 році перевела все рухоме і нерухоме майно ФСК "Море", розміщене на території півострова, у свою власність.

Пізніше розпорядженням голови Уряду РФ ФСК "Море" була передана в російську федеральну власність.

ВАТ "Феодосійська суднобудівна компанія "Море" спеціалізувалося на воєнному і цивільному суднобудуванні, зокрема, створенні воєнних і цивільних катерів, суден на підводних крилах з легких сплавів, суден на повітряній подушці.

Значну частину продукції становили воєнні і кораблі і багатоцільові катери. 100% акцій ФСК "Море" належить Державі Україна.

У 2004 р. Кабінет Міністрів України включив ФСК "Море" до переліку підприємств, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки України, а в 2012 р. ВАТ "ФСК "Море" було включене до переліку підприємств, корпоративні права держави в яких передані державному концерну "Укроборонпром".

Європейська правдаpowered by lun.ua