У Росії передумали позбавляти громадянства за тероризм

1036 переглядів
Четвер, 23 червня 2016, 14:50

Комітет Держдуми з безпеки і протидії корупції виключив з пакету антитерористичних законопроектів норми, які передбачали позбавлення громадянства РФ засуджених за статтею "тероризм".

Комітет підтримав нові поправки в пакет антитерористичних законопроектів, які виключають положення про позбавлення громадянства Росії за вчинення терористичних і екстремістських злочинів або вступ на роботу в іноземні спецслужби або міжнародні організації, повідомляють РИА Новости.

Спочатку пропонувалося позбавляти російського громадянства тих засуджених, які мають два паспорти.

Згідно з першими поправками до другого читання, які комітет підтримав раніше, людина, яка вчинила злочин екстремістського і терористичного характеру, вважалася б такою, що добровільно вийшла з громадянства Росії, якщо вирок суду набув чинності.

Ще однією підставою вважалося вступ на військову службу або в правоохоронні органи іноземної держави. Також добровільним виходом з громадянства повинна була вважатися робота в міжнародних організаціях, в яких Росія не бере участі, за умови, що російська влада не давала на це згоди.

Однак позбавлення громадянства Росії за скоєння цих дій не допускалось, якщо росіянин не має іншого громадянства або гарантій його набуття.

Нові поправки до другого читання взагалі не містять статтю про позбавлення громадянства.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua