Держдеп повідомив про тиск на американських дипломатів в РФ

Вівторок, 28 червня 2016, 05:14

Прес-секретар Держдепартаменту США Елізабет Трюдо заявила про те, що американських дипломатів в Росії переслідують спецслужби і дорожня поліція.

Про це вона повідомила під час брифінгу, говориться на сайті Держдепу.

За її словами, за останні два роки число подібних інцидентів в Москві різко зросло.

Трюдо підкреслила, що США будуть реагувати на ці випадки відповідно до норм міжнародного права.

Напередодні газета Washington Post написала, що російська розвідка і служби безпеки переслідують і залякують американських дипломатів, співробітників посольств і їх сім'ї в Москві та інших європейських столицях. Американські дипломати направили запит держсекретареві США Джону Керрі з проханням до президента Росії Володимира Путіна припинити стеження, передає "Дождь".

Дипломати поскаржилися, що російська розвідка постійно стежить за співробітниками їх посольств. Співробітники російських спецслужб, за їхніми словами, переслідують дипломатів або членів їх сімей, приходять на громадські заходи, які вони відвідують і платять журналістам, щоб вони написали статті про них в негативному ключі.

Також деякі дипломати повідомили, що російські спецслужби вторгалися в їхні будинки вночі, пересували меблі, включали світло і телевізор і йшли. Один дипломат повідомив, що той, хто вломився в його будинок випорожнився на килимі в його вітальні.

Відзначається, що в Москві співробітники американського посольства піддаються найбільш активним переслідуванням. Дипломати розповіли, що їм проколювали шини на автомобілях, а співробітники дорожньої поліції без причини їх зупиняли.powered by lun.ua