Лещенко вважає, що Порошенко був у змові щодо Іванющенка

Вівторок, 7 червня 2016, 10:10

Депутат фракції "Блок Петра Порошенка" Сергій Лещенко переконаний, що президент Петро Порошенко був причетний до зняття з міжнародного розшуку Юрія Іванющенка.

Про це депутат заявив на брифінгу в Українському кризовому центрі у вівторок зранку.

"Пан Іванющенко не шкодував нічого – і, здається, він знайшов-таки спільників у владі, тому що той документи, який у мене є, він свідчить про те, що віднині Іванющенко не є в міжнародному розшуку", – сказав Лещенко.

"Інтерпол змінив його статус: раніше статус був арешт з метою екстрадиції до України, зараз у нього статус – встановлення місцеперебування", – учтонив він.

З розшуку Іванющенка зняли 19 квітня на підставі рішення Дніпровського райсуду Києва, судді Миколи Чауса.

За словами Лещенка, Чаус відомий тим, що "старанно виконував вказівки Адміністрації президента у справі Геннадія Корбана".

Лещенко переконаний, що Петро Порошенко знав про намагання Іванющенка, відомого як Юра Єнакієвський, зняти себе з розшуку Інтерполу:

"Я переконаний, що президент був поінформований".

"Крім публічності інструментарій (для боротьби – ред.), насправді, не великий, коли ми маємо справу зі змовою… у тому числі, за участю президента", – сказав депутат.

Він зазначив, що буде звертатися у відповідні органи, а така заява депутата вже є повідомленням про злочин.

"За моєю інформацією, пан Іванющенко тривалий час шукав, через кого вирішити це питання, – і він виходив на контакт: з паном Ложкіним, із яким його пов’язували стосунки, із паном Суркісом, із яким його тривалий час пов’язували стосунки – син Іванющенка навіть певний час грав у "Динамо", їх зв’язували не лише товариські, а й бізнесові стосунки; і з Кононенком (виходив на контакт)", – заявив Лещенко.

"Я не знаю, через який канал впливу Іванющенко вирішив це питання, але питання вирішено… Я лише можу пригадати, що в Дніпровському суді розташована й прокуратура, яка була наповнена "лисими птахами" або людьми, які займалися відверто незаконними діями, які потім були звільнені з органів прокуратури, а потім вони виявилися помічниками депутата Грановського", – сказав депутат.

Лещенко вважає, що Іванющенка зняли з розшуку "за втручання Грановського" – але щоб це довести, треба проводити слідчі дії.

Управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури намагалося повернути Іванющенка в розшук – але "весь склад Печерського райсуду Києва взяв відвід у цій справі", а Апеляційний суд Києва відмовився визначити інший суд і повернув цю справу до Печерського суду – і цей "футбол" триває й досі, зазначив Лещенко.

Тому Іванющенко вже два місяці може вільно подорожувати світом.

"Це не просто ганебно, це бракує слів. Я думаю, коли людям засліплює очі така жага до збагачення, це матиме схожі наслідки, як для пана Іванющенка, так і для його патрона пана Януковича", – сказав депутат.

"Тому що можна продавати справи людей другого ешелону, можливо, можна міняти якісь політичні преференції на голоси (у ВР), але коли йдеться про найбільш одіозних людей режиму Януковича – і ці люди знімаються з міжнародного розшуку тільки тому, що знайшли спільників у нинішній владі, то я думаю, що суспільство дуже швидко перейде межу і це закінчиться дуже драматичними подіями для нової влади", – вважає він.

Лещенко зазначив, що Іванющенко має будинок у Роко Брю (Франція), а його родина в Монако володіє нічним клубом.

Олена Рощенко, УПpowered by lun.ua