Джонсон: Вихід з ЄС не означає, що Великобританія покидає Європу

2528 переглядів
П'ятниця, 15 липня 2016, 06:52

Незважаючи на рішення про вихід зі складу Євросоюзу, Велика Британія у майбутньому зможе посилити відносини з Європою.

Таке переконання висловив новий міністр закордонних справ Великобританії Борис Джонсон, передає DW.com.

"Є величезна різниця між виходом з ЄС і нашими відносинами з Європою, які, я гадаю, лише інтенсифікуються", - сказав Джонсон, додавши, що вихід з ЄС "жодним чином не означає покинути Європу".

Джонсон також повідомив, що у розмові з ним держсекретар США Джон Керрі погодився з його баченням.

"Його (Керрі -Ред.) погляд такий, що після Brexit та переговорів … він хоче бачити більше Великобританії за кордоном, більшу глобальну роль. І я вважаю, що ми маємо зараз можливість цього досягнути", - зауважив він.

Глава британського МЗС також в іронічному стилі відповів на критику на свою адресу, зокрема, з боку свого французького колеги Жана-Марка Еро, який заявив, що Джонсон "постійно брехав британському народу" під час агітації за Brexit.

"Після голосування, подібного до референдуму 23 червня, було неминучим, що зі стель європейських канцелярій відпаде певна кількість штукатурки", - сказав він, додавши, що буквально кілька годин тому Еро надіслав йому "чарівного листа", у якому висловив сподівання на поглиблення двосторонніх відносин між державами в усіх сферах.

Нагадаємо, один з лідерів кампанії за вихід Великобританії зі складу Європейського Союзу Борис Джонсон був призначений міністром закордонних справ Великобританії 13 липня.

Перед цим того ж дня прем'єр-міністеркою країни стала колишня очільниця міністерства внутрішніх справ Тереза Мей. 59-річна Мей стала другою після Маргарет Тетчер жінкою, яка очолила уряд Сполученого Королівства.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua