Стартував проект з контролю над статками суддів

П'ятниця, 15 липня 2016, 12:18

"Автомайдан" запустив проект Prosud, покликаний контролювати діяльності українських суддів.

Про це сказано у повідомленні на Facebook-сторінці проекту.

"Наш проект є своєрідною ревізією судової системи. Судді є однією з найбільш закритих та одночасно найбільш схильних до корупції "каст". Саме тому проведення судової реформи – одне з першочергових завдань для нашої країни", – йдеться у повідомленні.

Для цього був створений сайт prosud.info, на якому буде розміщений аналіз декларацій суддів, які порівнюватимуться з відомостями з майнових реєстрів. Наразі на сайті розміщені вже декларації 7766 суддів.

"Кожен суддя на сайті має своє "досьє", в якому будуть зазначені його офіційні доходи та членів сім'ї в розділі "Статки", в розділі "Майно" буде вказана загальна площа квартир, житлових будинків, земельних ділянок судді та його родини, натиснувши "Професійні показники" діяльності, ви зможете переглянути кількість розглянутих суддею справ та скарг на нього", – додали у проекті.

Даний розділ поки перебуває на стадії створення, оскільки Вища кваліфікаційна комісія суддів поки що не надала дані про суддів, але незабаром повинна це зробити.

У разі невідповідності декларацій та статків судді, згідно з повідомленням, його відвідуватиме "Автомайдан", а зібрані дані передаватимуться компетентним органам.

Також всі судді, що брали участь у "справах Майдану", матимуть помітку червоного кольору біля фото профайлу "Участь у справах Майдану".

Також автори проекту закликали всіх, хто має інформацію про незаконне збагачення суддів, повідомляти її через спеціальну форму.

Олег Шанковський, УП

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua