Єгипет заблокував заяву Радбезу ООН по Туреччині

Неділя, 17 липня 2016, 04:02

Радбез ООН не зміг ухвалити заяву, що засуджує заколот і насильство в Туреччині, тому що Єгипет відмовився затвердити формулювання, згідно з яким всі сторони повинні "поважати демократично обраний уряд Туреччини".

Про це повідомляє Reuters.

Єгипет просив прибрати формулювання, згідно з яким всі сторони повинні "поважати демократично обраний уряд Туреччини", заявивши, що Рада безпеки "не в тому положенні, щоб кваліфікувати або називати уряд - або будь-який інший уряд (Туреччини) - демократично чи недемократично обраним".

"Ми запропонували інше формулювання з закликом поважати демократичні і конституційні принципи, але американська сторона відмовилася прийняти її", - повідомив агентству посол Єгипту в ООН Амр Абулатта.

МЗС Єгипту висловило здивування тим фактом, що правка була відхилена з твердженням, що Єгипет є перешкоджає ухваленню резолюції.

Як відомо, напередодні група військових в Туреччині заявила, що взяла під контроль країну, однак через кілька годин стало відомо, що уряд Туреччини контролює ситуацію.

Водночас агентство нагадало, що президент Єгипту Абдель Фаттах ас-Сісі - колишній генерал, прийшов до влади, скинувши в 2013 році після протестів обраного президента Мохамеда Мурсі з угруповання "Брати мусульмани", в той час як Туреччина підтримувала "Братів-мусульман".

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: