10% українців хочуть позбутися окупованого Донбасу – опитування

Вівторок, 19 липня 2016, 15:08

7,4% українців виступають за незалежність непідконтрольних територій Донбасу, ще 3,2% вважають, що ці території повинні увійти до складу Росії.

Про це свідчить опитування фонду "Демократичні ініціативи" та Центру імені Разумкова, повідомляють "Українські новини".

Респондентів просили відповісти, на питання "яким ви бачите політичне майбутнє територій самопроголошених Донецької та Луганської "народних республік".

Ще 47,9% відповіли, що ці території повинні залишитися у складі України на колишніх умовах, 24,6% – залишитися у складі України з отриманням більшої незалежності, а 16,9% не змогли відповісти на питання.

На питання, якому варіанту політики України щодо непідконтрольних територій Донбасу вони б дали перевагу, 23,1% відповіли, що виступають за повну ізоляцію, 18,6% – за часткову (залишити можливість виїзду для отримання соціальних виплат), 15,9% – за м'яку реінтеграцію (відновлення економічних зв'язків, проведення виборів, надання особливого статусу), 12,5% – за часткову ізоляцію з підтримкою економічних і торгових зв'язків.

Ще 5,2% виступили за визнання незалежності "ДНР" і "ЛНР" і відновлення відносин як з окремою державою, 0,7% вибрали інші варіанти, а 24% не змогли відповісти на питання.

При цьому 42,7% опитаних виступають за розгляд питання статусу тимчасово окупованих територій Донбасу на всеукраїнському референдумі. Ще 37,2% виступили проти референдуму, а 20,3% не змогли відповісти на питання.

Крім того, 46,1% респондентів підтримують визнання на законодавчому рівні окупації територій Донбасу і виступають за ізоляцію цих територій до відновлення контролю України.

Опитування проводилося з 11 по 16 травня серед 2016 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах за винятком анексованого Росією Криму та окупованих територій Донецької і Луганської областей.

Теоретична похибка вибірки становить 2,3%.powered by lun.ua