Солдат у "Десні" годували неякісно, з постачальником розірвуть контакт

Середа, 20 липня 2016, 15:45

Міністерство оборони має намір розірвати контракт на суму 400 мільйонів гривень з фірмою "Візит", яка забезпечує харчуванням військовослужбовців навчального центру "Десна", через незадовільну якість продуктів.

Про це на брифінгу повідомив начальник Центру розвитку та супроводження матеріального забезпечення Збройних сил Дмитро Марченко, повідомляє УНІАН.

Він поінформував, що в червні близько 200 військовослужбовців навчального центру "Десна" в Чернігівській області отруїлися продуктами харчування, які постачала ця компанія.

Після цього Міноборони ініціювало перевірку продуктів, що постачає ця компанія, і виявилося, що такі продукти як масло та твердий сир взагалі не містять тваринних жирів, а складаються з так званих трансжирів рослинного походження; також надзвичайно неякісними виявилися консерви, які ця фірма виробляє самостійно, а калорійність сухого пайка виявилася удвічі меншою, ніж заявлено в сертифікатах якості.

Крім того, Марченко повідомив, що Військова служба правопорядку у ЗСУ зараз проводить перевірку цього інциденту і після її завершення звернеться до військової прокуратури, яка має відкрити кримінальне провадження.

Також він додав, що посадовим особам Міноборони може бути інкриміновано вчинення злочину за статтею 111 Кримінального кодексу – "Державна зрада". За цією статтею можуть бути притягнуті до відповідальності посадовці, причетні до цієї оборудки.

Марченко додав, що Міноборони ініціюватиме судовий позов щодо розриву співпраці з компанією "Візит".

Також Марченко повідомив, що наказом міністра оборони наразі проводяться перевірки інших постачальників продуктів до Збройних сил на предмет їх відповідності укладеним контрактам. Крім того, він додав, що міністр оборони наказав в усіх військових частинах розмістити інформаційні плакати з контактами "гарячої телефонної лінії", на яку солдати можуть звертатися в разі неякісного харчування.

Про цю ситуацію на своїй сторінці у Facebook також написав радник президента Юрій Бірюков.

Українська правдаpowered by lun.ua