Російських дипломатів в ОБСЄ звинуватили у брехні

П'ятниця, 22 липня 2016, 00:31

Постійний представник США при ОБСЄ посол Даніель Байєр прямо звинуватив російську делегацію в поширенні брехні під час засідання Постійної ради Організації по забезпеченню повного доступу спостерігачам ОБСЄ на непідконтрольні території на Донбасі з боку сепаратистів.

З відповідною заявою американський дипломат виступив у четвер у Відні, передає "Укрінформ".

"Росія розповіла Постійній раді ОБСЄ про те, що спеціальна моніторингова місія має доступ до кордону. Це неправда", - зазначив він.

Дипломат навів конкретні приклади, коли тільки за минулий тиждень російські військові представники в Об'єднаному центрі контролю і координації відмовили ОБСЄ в такому доступі, а також в інформації про порушення перемир'я, зокрема, в районі Ясинуватої.

"Об'єднані російсько-сепаратистські сили надають доступ СММ лише епізодично і тільки тоді, як зазначив заступник голови місії Хуг, коли спостерігачі не можуть нічого побачити", - додав Байєр.

У той же час нарощування російського важкого озброєння і особового складу на сході України триває, зазначив представник США. Так, в Донецьку безпілотник ОБСЄ нещодавно помітив "величезний арсенал", в тому числі 23 танка Т-72, реактивні системи залпового вогню, самохідні артилерійські системи, а також до 60 військових вантажівок.

"З огляду на близьке розташування до лінії зіткнення, наявність там кожного з перерахованих видів озброєння є порушенням умов Мінських угод", - заявив посол.

Також Байєр закликав РФ припинити політично мотивовані арешти громадян України, в тому числі Станіслава Клиха, Миколи Карпюка, Ахтема Чийгоза, Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Олександра Костенка.

Крім того, представник США заявив про триваючі порушення прав людини в окупованому РФ Криму.

Він підкреслив, що санкції ЄС і США будуть діяти, поки Росія не поверне Крим і не виконає Мінські домовленості.powered by lun.ua