Amnesty International заявляє про тортури у Туреччині

Понеділок, 25 липня 2016, 00:43

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International заявила про "переконливі вказівки" на тортури та жорстоке поводження з затриманими у місцях ув'язнення в Туреччині.

Про це пише DW.com.

Amnesty International закликала Туреччину надати незалежним спостерігачам доступ до закладів, де утримуються понад 13 тисяч підозрюваних у скоєнні злочинів.

"Повідомлення про жорстоке поводження включно з побиттям та зґвалтуваннями тих, хто утримується під вартою в поліції, є надзвичайно занепокійливими", - заявив директор європейського відділу Amnesty International Джон Далхусен.

Окрім того, Amnesty International засудила нещодавній декрет президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана, яким дозволяється низка винятків у сфері дотримання прав утримуваних під вартою. Зокрема дозволяється вилучати листування між затриманим та адвокатами.

Як повідомлялось, у Туреччині на три місяці введено надзвичайний стан. Під час надзвичайного стану, згідно з турецькою Конституцією, обмежуються основні права громадян. Президент керує країною, видаючи декрети. Крім того, кабінет міністрів Туреччини може вводити комендантську годину та забороняти мітинги та демонстрації. Крім того, друковані ЗМІ можуть виходити тільки за наявності офіційних дозволів, а джерела аудіо- та візуального мовлення мають контролюватись державою.Розширюються підстави конфіскації транспортних засобів та об'єктів власності.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!