Гройсман вимагає доповісти, хто "кришує" зловживання на ремонті доріг

Понеділок, 25 липня 2016, 17:34

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман доручив Державній фіскальній службі і Державній аудиторській службі провести перевірки ефективності використання коштів, виділених на ремонт доріг.

Про це він заявив на нараді щодо стану виконання дорожніх робіт за участю віце-прем’єр-міністра Володимира Кістіона, голови Державної фіскальної служби Романа Насірова, голови Державної аудиторської служби Лідії Гаврилової, повідомляє урядовий портал.

"Я би хотів, щоби ми зараз ретельно зайнялися перевіркою тих обсягів робіт, які були зроблені", – заявив Гройсман.

Прем’єр зауважив, що на проведення дорожніх робіт цього року вже виділено 6,5 млрд грн, а усього на ремонт доріг спрямують близько 19 млрд грн.

"Зараз потрібно відновлювати дорожнє господарство, і тут дуже важливо, щоби кожна гривня, що виділена на ці цілі, була ефективно використана", – наголосив прем’єр-міністр.

Гройсман зауважив, що дуже часто дорожні роботи – реконструкцію, будівництво, поточні ремонти доріг – використовували "для того, щоб на дорогах красти". "Це є неприпустимим", – констатував він.

Серед зловживань прем’єр-міністр назвав непрозоре проведення тендерів на місцях, необ'єктивне завищення розцінок та обсягів робіт, переведення виділених коштів у готівку та їх розкрадання.

"Я би хотів, щоб зараз і аудиторська служба, і фіскальна служба дуже предметно зайнялися вивченням ситуації. Я би дуже хотів, щоби ви провели розслідування", – сказав Гройсман.

"І там, де є зловживання, я хочу знати прізвища, хто за цим стоїть, хто це "кришує", скільки коштів було витрачено неправильно і які збитки нанесені держави. Якщо це є, ми маємо бути принциповими і люди мають нести покарання", – заявив він.

Прем’єр-міністр закликав інспекторів до безкомпромісності та чесності у виявленні зловживань, а також наголосив на необхідності забезпечення жорсткого контролю.

"Я буду розраховувати на вашу швидку роботу, щоби ми отримали перший результат і дали абсолютно чіткий сигнал усім, що від нас не сховаєшся. Я думаю, що у кожного є можливість приймати об’єктивні рішення і робити сумлінно свою роботу", – зауважив Гройсман.powered by lun.ua