РНБО: За кібератаками на Україну стоять російські спецслужби

Середа, 27 липня 2016, 14:57

За кібернетичними атаками на Україну стоять спецслужби Російської Федерації та пов'язані з ними міжнародні хакерські угруповання.

Про це заявив керівник Служби з питань інформаційної безпеки Апарату Ради національної безпеки і оборони України Валентин Петров в інтерв'ю німецькому телеканалу ZDF, повідомляє прес-служба РНБО

"За кібернетичними атаками на Україну стоять російські спецслужби та тісно пов'язані з ними міжнародні хакерські угруповання. Фактично, Росія на Україні випробовує нові системи для виведення з ладу об'єктів інфраструктури через кіберпростір", – повідомив він.

Керівник Служби з питань інформаційної безпеки також зазначив, що Україна почала зазнавати різноманітних видів кіберзагроз вже одразу після Революції Гідності.

Петров навів приклад президентських виборів 2014 року, коли безпосередньо в день виборів здійснили потужну кібератаку на ресурси ЦВК.

"Кібератака мала на меті підтасувати результати. За підсумками виборів зранку наступної доби вся країна повинна була дізнатися, що переміг не нинішній президент Порошенко, а лідер право-радикальної партії. Це мало підтвердити і пропагандистські тези РФ", – пояснив він.

За словами Петрова, тоді співробітники Служби безпеки України і Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України вчасно виявили цю атаку та змогли їй запобігти.

Представник РНБО зазначив, що, незважаючи на оперативне запобігання кібератаці українськими спеціалістами, російські новини на "Першому каналі" наступного дня показали "сайт ЦВК" з результатами, які мали бути підтасовані внаслідок кібератаки.

"Тобто кібератака не відбулася, але російські новини показали ті результати, які були заплановані. Це той випадок, коли кіберзброя, зокрема, кібератаки застосовуються в пропагандистській кампанії. Це був прокол наших противників, які чітко розписались у тому, що вони причетні до цих кібератак", – сказав Петров.

Він наголосив, що в разі кібератак із пропагандистською метою страждає все суспільство, оскільки пропаганда діє масово.

"Однак наші спеціалісти фіксують, що окрім тих випадків, які стали широко відомими, є масовані атаки й на банківську сферу – це кіберкримінал, а також на органи державної влади – з метою кібершпіонажу", – зазначив Петров.

Він додав, що щодо всіх зазначених випадків триває відповідне розслідування.

"Ми контролюємо ситуацію, і спроби несанкціонованого проникнення до наших ресурсів достатньо успішно блокуємо", – запевнив представник РНБО.

На його думку, в добу цифрових технологій треба дотримуватися "заходів інформаційної гігієни та інформаційного захисту". .

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: