Богословська не змогла довести у суді, що є адвокатом

Середа, 27 липня 2016, 17:18

Екс депутат Верховної Ради від Партії регіонів Інна Богословська програла в суді справу про встановлення юридичного факту належності їй свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю.

Про це повідомляє "Закон і Бізнес" з посиланням на рішення Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Згідно із обставинами справи, у 2015 році Богословська звернулася до Ради адвокатів Харківської області із заявою про видачу їй дублікату втраченого свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю.

У відповідь рада витребувала документи, на підставі яких було видане таке свідоцтво. Богословська надала лише протокол засідання Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Харківської області від 28 лютого 1994 року, однак там було зазначене прізвище, що відрізнялося від  прізвища заявника двома літерами.

27 квітня 2015 року КДКА Харківської області відмовила Богословській, після чого вона звернулася до суду і, пройшовши усі інстанції, отримала відмову у Вищому спецсуді.

Крім того, за даними видання, Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Харківської області під час провадження звернула увагу на певні фальсифікації у документах Богословської, яка не мала достатніх підстав для отримання свідоцтва у 1994 році.

Так, відповідно до чинного на той час закону про адвокатуру, адвокатом міг бути  громадянин  України,  який  мав вищу юридичну освіту, стаж роботи за спеціальністю юриста або помічника адвоката не менше двох років, склав кваліфікаційні іспити, одержав свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю та прийняв Присягу адвоката України.

У той же час Богословська надала копію трудової книжки, що засвідчує факт її роботи у фірмі з 1990 по 1993 рік, яка на той час не мала ліцензії на юридичну діяльність, а отже Богословська не могла отримати свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю без складання кваліфікаційних іспитів.

Українська правда

powered by lun.ua