Україна розкритикувала ПАРЄ за візит французьких депутатів до Криму

Неділя, 31 липня 2016, 04:52
Україна розкритикувала ПАРЄ за візит французьких депутатів до Криму

Нездатність ПАРЄ реагувати на порушення міжнародного права її делегатами підриває довіру до Асамблеї.

Про це йдеться в заяві постійної делегації України в ПАРЄ, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Від імені всієї української делегації заявляю що ми обурені зухвалим ігноруванням українського і міжнародного законодавства, в чому Маріані проявив себе як рецидивіст. Ми не збираємося поважати і терпіти права політиків на демонстративне ігнорування законів і неповагу до держав-членів Ради Європи. Додане фото з пам'ятником так званим "зеленим чоловічкам" лише доводить свідоме виявлення французькими політиками неповаги до територіальної цілісності України", - йдеться в заяві української делегації на ім'я президента ПАРЄ Педро Аграмунта, текст якої оприлюднив Володимир Ар'єв насвоїй сторінці в facebook.

З іншого боку українська делегація висловлює жаль у зв'язку з тим, що ПАРЄ так і не змогла встановити правила, які б регламентували повагу до міжнародного та національного законодавства з боку делегатів Асамблеї після аналогічного "візиту" до Криму рік тому 3 представників Франції в ПАРЄ.

"Разом з висловлюванням деякими делегатами ПАРЄ готовності прийняти делегацію РФ без дозволених правилами ПАРЄ обмежень за невідповідністю РФ стандартам Ради Європи, це все разом підриває довіру до самої Асамблеї, як органу, який стоїть на сторожі демократії, прав людини і верховенства права", - наводить текст заяви голова української делегації в ПАРЄ.

Ар'єв також закликав Аграмунта ознайомити Бюро ПАРЄ з цією заявою.

Як відомо, в п'ятницю, 29 липня, в окуповану Російською Федерацією Автономну Республіку Крим прибули 11 французьких депутатів на чолі з депутатом нацзборів Тьєррі Маріані.

У МЗС України рішуче засудили ці дії групи французьких депутатів.

 "Всупереч численним попередженням від української сторони французькі політики демонстративно порушили законодавство України та міжнародне право, знехтували офіційною позицією власної держави, яка твердо стоїть на захисті суверенітету і територіальної цілісності України", - прокоментували поїздку в українському зовнішньополітичному відомстві.

У МЗС підкреслили, що розглядають дії цих політиків як прояв свідомої підтримки агресії РФ проти України, прийняття ними кремлівської політики утиску прав людини на окупованому півострові.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: