Гройсман: Рада може повернути в бюджет 78 мільярдів, але це блокують

Середа, 6 липня 2016, 12:10

Прем'єр Володимир Гройсман закликав депутатів припинити блокування трибуни Верховної Ради і прийняти низку необхідних рішень.

Про це він заявив у середу під час засідання уряду.

"Я хочу звернутися сьогодні до всіх депутатів українського парламенту і, зокрема, до двох фракцій, з величезним проханням – розблокувати роботу українського парламенту і ухвалити принаймні два рішення", – сказав він.

Одним з таких рішень він назвав формування Наглядової ради НБУ за квотою самої Ради. Ця Наглядова рада повинна затвердити звіт Нацбанку і перерахувати в держбюджет на соцвиплати 38 мільярдів гривень.

"Якщо парламент цього не зробить, будуть під загрозою, на превеликий жаль, соціальні виплати в Україні і саме з вини тих, хто блокує трибуну Верховної Ради", – сказав він.

Другим необхідним рішенням він назвав прийняття законодавства про повернення арештованих 1,5 млрд доларів попередньої влади в держбюджет.

"Таким чином, в руках Верховної Ради наповнення бюджету на 78 млрд гривень", – підсумував він.

Як відомо, роботу Ради вже другий день блокують партія Ляшка і "Батьківщина". Вони вимагають зниження комунальних тарифів, а також створення тимчасової слідчої комісії з розслідування офшорів вищих чиновників і президента України.

Закон про спецконфіскацію лобіюють представники "Народного фронту", зокрема – Сергій Пашинський, Тетяна Чорновол, Максим Бурбак та інші.

У той же час противники цього закону називають його прийняття небезпечним, оскільки він може призвести до порушення прав людей, зокрема – ігнорування презумпції про невинуватість та вилучення їхнього майна ще до визнання людини винною судом.

Українська правдаpowered by lun.ua