Рада зробила крок до "узурпаторських повноважень" для Порошенка

Четвер, 7 липня 2016, 13:10
Рада зробила крок до узурпаторських повноважень для Порошенка
Дмитро Ларін, УП

Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект про внесення змін у закон про державну службу, який дав президентові контроль над місцевими органами влади.

За прийняття цього документу за основу проголосували 227 депутатів. Зокрема, за це голосувала фракція "Опозиційного блоку" та група "Воля народу".

Мова йде про альтернативний законопроект 4370-1. Він передбачає, що Кабмін подаватиме президентові кандидатури голів місцевих державних адміністрацій за поданням комісії не при Кабміні, а при самому президентові.

Перед цим Рада відхилила основний законопроект 4370 авторства депутата від "Батьківщини" Альони Шкрум, який не містив таких норм – за нього проголосували лиш 112 депутатів.

Перед голосуванням Шкрум заявила, що прийняття альтернативного закону містить серйозні ризики узурпації влади президентом.

Також вона додала, що цей закон дозволить головам місцевих адміністрацій бути членами партій і балотуватися на виборах.

У свою чергу голова профільного комітету, депутат від "Батьківщини" Сергій Власенко також заявив про ризик узурпації влади президентом. Він додав, що при розгляді законопроекту комітетом був сильний тиск з боку Адміністрації президента, а саме – з боку заступника її голови Віталія Ковальчука.

"Є повністю, тотально, неконституційним законопроектом. Є величезні загрози узурпації влади, яка знаходиться на місцях, у руках однієї особи – президента України Петра Порошенка", – сказав він.

Власенко заявив, що його комітет підтримав прийняття цього законопроекту за основу, але не в цілому. Сам він закликав голосувати проти.

Раніше у цій новині повідомлялося про те, що Рада прийняла вказаний закон остаточно. Насправді мова йде лише про прийняття його у першому читанні.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування

Читайте УП В Google News