Літак, яхта, земля: ЗМІ оцінили збагачення Хомутинніка

Четвер, 11 серпня 2016, 14:45
Ганна Наконечна/Forbes

Голова парламентської групи "Відродження" Віталій Хомутиннік продовжує стрімко багатіти і купувати елементи розкоші.

Про це на своїй сторінці у Facebook написала журналіст видання "Новое время" Крістіна Бердинських, анонсуючи свою статтю про Хомутинніка у свіжому номері журналу.

"Пройшла революція, змінилася влада, але це не тільки не ослабило позицій непублічного нардепа з орбіти Януковича, а навпаки. Насамперед я говорю про його фінансовий стан", – написала вона.

Бердинських зазначила, що лише за офіційними даними декларацій про доходи, усього за три роки (з 2011 по 2014) депутат збільшив свої доходи в 30 разів, а в 2015 став найбагатшим депутатом парламенту.

"Але коли я почала працювати над темою, зрозуміла, що про масштаб його стану можна тільки здогадуватися", – зазначила вона.

Зокрема, за словами журналістки, у компаній Хомутинніка є 50 тисяч га земельного банку, а в нього самого – офіс в Лондоні і бізнес з олігархом Ігорем Коломойським у "дуже "жирній" газодобувній компанії".

Бердинських не вказала назву цієї компанії, зазначивши лише, що вона буде названа в статті і що мова йде не про "Укргаз Інвест".

Також вона повідомила, що Хомутиннік купив собі літак Gulfstream280 2015 року випуску – така модель коштує 17 млн доларів.

 

"Літак зареєстрований в офшорі на Кайманових островах. Бортовий номер літака – VP-CVH. Базується зазвичай у "Жулянах" <...> VP-C – це абревіатура Кайманових островів, а VH – Віталій Хомутиннік", – написала Бердинських.

Журналіст також повідомила, що у Хомутинніка є яхта "Апостроф", яка в 2014 році була виставлена на продаж за 21,5 млн євро.

"Теж реєстрація на Кайманових островах. Про неї вже писали в медіа. Нагадаю тільки, що 40-метрова яхта виготовлена за індивідуальним замовленням, її робили 5 років і спустили на воду 2013", – додала вона.

Бердинських додала, що минулого тижня яхта і літак перебували в Італії. Також вона зазначила, що в цей час Хомутиннік святкував своє 40-річчя.

"Я запитала у депутата про літак і яхті і чому вони не вказані в декларації. Він відповів, що вказав, як фізична особа все, що повинен і що він не підтверджує їхню наявність у себе. Хоча теж не став спростовувати", – написала журналіст.

"В принципі, звідки у Хомутинніка нескінченний потік грошей всі знають останні років 10. Про схеми і махінації з нашою багатостраждальною фіскальною системою не говорить тільки ледачий. Але коментувати це на диктофон або розповідати публічно про його схеми мало хто згоден. Тому не дивуйтеся, що людина швидко і вірно йде до успіху і ніхто йому в цьому не заважає. Ні стара влада, ні нова", – підсумувала вона.

Як відомо, в 2015 році Хомутиннік задекларував майже 300 млн гривень доходів за 2014 рік і став найбагатшим депутатом парламенту.

У 2015 році він задекларував понад 166 млн гривень доходу.

Олег Шанковський, УП

powered by lun.ua