У Міноборони розповіли, чому купують застарілі джгути

10952 перегляди
Четвер, 11 серпня 2016, 15:14

Міністерство оборони закуповує джгути Есмарха, тому що на тендер з закупки турнікетів вийшли виробники з неякісним товаром.

Про це на брифінгу заявив генерал-майор медичної служби ЗСУ Андрій Верба.

"На торги вийшли чотири фірми з закупівлі 50 тисяч турнікетів. Жодна фірма не відповідала тим вимогам, прописаним у тендері. Там є медико-технічні вимоги, вони не відповідали вимогам", – сказав він.

За словами Верби, ці вимоги були простими і не містили нічого "космічного". Він додав, що мова йшла про порядність виробника і відсутність неякісної продукції.

"Мною було прийняте рішення, що ми залишаємося без засобів механічної зупинки крові. Я доповідав це рішення – здійснити перерозподіл коштів, вийти на закупівлю 20 тисяч турнікетів і закупити 100 тисяч засобів зупинки крові Есмарха", – заявив Верба.

На запитання журналістів, чи вів він переговори з іноземними фірмами, які виготовляють джгути, він відповів, що не має на це права.

"Якщо я буду такі переговори вести, все закінчиться плачевно", – сказав він.

"Якщо завтра не дай Бог завтра почнеться кампанія з мобілізації, я слова у сумку не поставлю", – додав Верба.

Як відомо, раніше Міноборони оголосило тендер на закупку 100 тисяч джгутів Есмарха на суму майже 2 млн гривень.

У свою чергу співробітник проектного Офісу реформ МОУ Михайло Лопатін заявив, що ці джгути є застарілими і не відповідають вимогами НАТО. Зокрема, за його словами, їх неможливо накласти однією рукою.

Джгути Есмарха є гумовими, використовувалися в СРСР.

Роман Кравець, Олег Шанковський, УП

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua