Е-декларування можуть запустити у режимі, що дасть безкарність керівництву країни - РПР

8483 перегляди
Субота, 13 серпня 2016, 12:08

Систему електронного декларування в Україні можуть запустити в режимі, що дасть безкарність керівництву країни.

Про це йдеться у заяві експертів антикорупційної групи "Реанімаційного пакету реформ".

Таким чином вони прокоментував відмову служби у сертифікації комплексу збирання та обробки електронних декларацій.

"Українська влада готується перенести запуск системи електронних декларацій або запустити її таким чином, щоб гарантувати безкарність чиновників, які подали неправдиві відомості про свою власність", - наголошується в заяві.

"Згідно з українським законодавством електронні декларації будуть мати юридичне значення після того, як система отримає сертифікат відповідності комплексу збирання та обробки електронних декларацій. 12 серпня 2016 року Державне агентство спеціального зв'язку прийняло офіційне рішення не надавати системі електронних декларацій цей сертифікат", - відзначають експерти.

"Якщо система не має такого сертифіката, він не може бути запущений і якщо буде запущений в тестовому режимі, декларації не прийматимуться в якості належного доказу в суді і, отже (чиновники), не можуть нести кримінальну відповідальність за надання неправдивої інформації", - підкреслюється в заяві.

У РПР наголосили, що відмова надавати сертифікат є "спробою зірвати запуск системи електронних декларацій та введення кримінальної відповідальності за подання завідомо неправдивої  інформації в декларації про активи".

Як відомо, система е-декларування має розпочати роботу в 00 годин 00 хвилин 15 серпня 2016 року. Починаючи з моменту запуску, першими - протягом 60 днів, декларації мають подати особи, які згідно зі статтею 50 Закону України "Про запобігання корупції" займають відповідальне та особливо відповідальне становище. Це близько 50 тисяч високопосадовців - починаючи від Президента, глави уряду, народних депутатів, міністрів і закінчуючи керівниками департаментів виконавчих органів влади. Всі інші державні службовці почнуть заповнювати електронні декларації вже з 1 січня 2017 року.

12 серпня Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації ДССЗЗІ повідомила про відмову у сертифікації комплексу збирання та обробки електронних декларацій

Президент Петро Порошенко оприлюднив відкрите звернення до "всіх, від кого залежить вчасний старт електронного декларування", в якому виключив можливість перенесення запуску системи.

Як повідомляла "Європейська правда", початок повноцінної роботи НАЗК, включно із системою електронного декларування, лишається ключовою перепоною для впровадження безвізового режиму.

Також запуск електронного декларування є умовою для отримання Україною траншу МВФ. 

Раніше Євросоюз виступив із офіційною заявою про те, що Київ має забезпечити повноцінний запуск електронного декларування 15 серпня.

В ООН також заявили, що здивовані затримкою e-декларування нібито через "питання безпеки".

Європейська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua