Держспецзв’язок: Безпеки е-декларування не буде, потрібно більше часу

4162 перегляди
Субота, 13 серпня 2016, 13:35

Керівник державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації Леонід Євдоченко стверджує, що для надання повноцінного атестата безпеки системи електронного декларування потрібно два місяці.

Про це Леонід Євдоченко заявив на засіданні НАЗК 13 серпня.

"Для експертизи такої системи потрібно 2 місяці, а ми працювали дві доби

Тому навіть якщо ті вразливості, що знайдені, будуть вирішені, то казати про готовність системи буде неможливо", - заявив він, коментуючи на прохання членів НАЗК можливість термінового виправлення помилок та надання системі декларування необхідного атестату.

Водночас, керівник Держспецзв’язку заявив про готовність співпрацювати із розробником для виправлення помилок.

Наразі розробник програмного комплексу та члени НАЗК не повідомлені про суть претензій Держспецзв’язку, відповідна документація буде надана протягом найближчої години, пообіцяв він.

Згодом Євдоченко ухилився від відповіді про можливі нові терміни проведення атестації.

Раніше повідомлялося, що Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації ДССЗЗІ в п’ятницю ввечері повідомила про відмову у сертифікації комплексу збирання та обробки електронних декларацій.

Нагадаємо, раніше президент Петро Порошенко оприлюднив відкрите звернення до "всіх, від кого залежить вчасний старт електронного декларування", в якому виключив можливість перенесення запуску системи.

Як повідомляла "Європейська правда", початок повноцінної роботи НАЗК, включно із системою електронного декларування, лишається ключовою перепоною для впровадження безвізового режиму.

Також запуск електронного декларування є умовою для отримання Україною траншу МВФ. 

Раніше Євросоюз виступив із офіційною заявою про те, що Київ має забезпечити повноцінний запуск електронного декларування 15 серпня.

В ООН також заявили, що здивовані затримкою e-декларування нібито через "питання безпеки".

Європейська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua