У ДПСУ розповіли про план повернення контролю над кордоном з РФ

10110 переглядів
Субота, 13 серпня 2016, 14:28

Держприкордонслужба та ОБСЄ розробили покроковий план повернення контролю над кордоном із Росією у разі виконання Мінських угод.

Про це в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" заявив голова прикордонного відомства України Віктор Назаренко.

"Такий план справді є. Ми не приховуємо, що він існує. Це ж наша мета – повернути контроль над кордоном. Україна сьогодні не контролює 409,3 км держкордону", - зазначив Назаренко.

За його словами, це ідея президента Петра Порошенка, яка полягає в тому, що існує можливість залучити поліцейську місію ОБСЄ і поетапно, на підставі Мінських угод, вийти на контроль ділянки кордону з РФ, яка наразі не контролюється.

"На першому етапі йдеться про забезпечення контролю силами збройної поліцейської місії ОБСЄ, створення демілітаризованої зони вздовж кордону, у якої б були тільки представники ОБСЄ і ті, хто виконує ці завдання, встановлення та використання сучасних технічних засобів, починаючи від відеоспостереження і закінчуючи використанням безпілотників", - пояснив голова ДПСУ. 

Крім того йдеться про визначення місць перетину кордону, забезпечення відповідного рівня громадського порядку в тих регіонах і після цього – про перехід на новий етап із поступовим переданням цієї ділянки держкордону під контроль України.

"Такий варіант є, і він цілком реальний. Якщо буде воля передусім з боку Росії, то Україна готова разом з місією ОБСЄ відновити контроль над кордоном. Це дасть можливість мінімізувати те, що зараз там відбувається, – ввезення зброї та боєприпасів", - зазначив Назаренко.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua