Е-декларування: Держспецзв'язку передала НАЗК "засекречені" зауваження

5057 переглядів
Субота, 13 серпня 2016, 19:08

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації (ДССЗЗІ)  передала до НАЗК зауваження, через які НАЗК не отримала атестації системи електронного декларування, з грифом "для службового користування". 

Про це повідомив член комісії НАЗК Руслан Рябошапка.

За  його словами, зауваження мали надійти до НАЗК о 14:30, але доправлені були лише близько 18:00.

"Привезли. Читаю. Додатки 1 і 2 стоять не у правильному порядку. Переставили додатки місцями. ... Мабуть саме для цього Держспецзв'язку обмежило доступ громадськості до "висновку", - зазначив він.

Рябошапка повідомив, що зауваження на 90% відсотків "складаються з опису нашого програмного продукту".

"Інші 10% - неправда, напівправда, маніпуляції. Це треба опублікувати. Люди повинні це бачити", - заявив він.

При цьому Рябошапка зазначив, що  Держспецзв'язку обмежило доступ до документів - вони перебувають під грифом "для службового користування", тож розробники продукту і представники експертних організацій ознайомитися з ними не можуть. 

Як повідомив  Дмитро Чаплинський,  радник Світового банку - одного з міжнародних партнерів НАЗК по підготовці системи електронних декларацій, за рішення ДССЗЗІ висновок із зауваженнями цього органу заборонено передавати розробнику програмного комплексу, компанії "Міранда".

"Вони наклали на документи гриф ДСК, ("для службового користування") розробник не має права с ними ознайомитися та вносити виправлення (до програмного комплексу)", -  зазначив Чаплинський, пише Європейська правда

У НАЗК заявили про фіктивність зауважень ДССЗЗІ, в звіті через який зупинили е-декларування.

Необхідно зазначити, що у суботу вранці представники ДССЗЗІ обіцяли, що представники "Міранди" матимуть необмежений доступ до висновку.

Зокрема, керівник Держспецзв’язку Леонід Євдоченко заявляв, що можлива спільна робота фахівців ДССЗЗІ та Міранди над усуненням недоліків.

Як повідомляла "Європейська правда", початок повноцінної роботи НАЗК, включно із системою електронного декларування, лишається ключовою перепоною для впровадження безвізового режиму.

Також запуск електронного декларування є умовою для отримання Україною траншу МВФ

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua