У РФ справу директора української бібліотеки повернули слідчим

721 перегляд
Понеділок, 15 серпня 2016, 14:28

Прокуратура не стала затверджувати обвинувальний висновок у справі стосовно директора Бібліотеки української літератури Наталії Шаріної, обвинуваченої у розтраті і екстремізм, і повернула справу назад слідчим.

Про це повідомляє російський "Інтерфакс" з посиланням на захисника Шаріної, керівника "Команди 29" Івана Павлова.

"Прокуратура повернула справу директора Бібліотеки української літератури в Слідчий комітет, відмовившись затвердити обвинувальний висновок у кримінальній справі моєї підзахисної", – сказав Павлов в понеділок.

Він додав, що причини такого рішення поки невідомі.

11 серпня Павлов повідомив, що слідство передало в прокуратуру для затвердження обвинувального висновку справи щодо Шаріної. За словами адвоката, захист Шаріної клопотала про роз'яснення сутності пред'явленого їй звинувачення.

"Ми заявили клопотання про те, що нам досі сутність обвинувачення за статтею про екстремізм не розтлумачити. Слідство досі не може сформулювати, в чому конкретно звинувачують нашу підзахисну", - сказав Павлов.

"У нас є надія, що прокуратура не візьме на себе сміливість, щоб продавлювати цю справу в тому вигляді, в якому вона знаходиться зараз, до суду", – сказав захисник.

Російські правоохоронці 28 жовтня 2015 року провели обшуки в Бібліотеці української літератури, після чого її директор, 58-річна Шаріна була затримана. Стосовно неї було порушено кримінальну справу за статтею 282 КК РФ (збудження національної ненависті і ворожнечі, а також приниження людської гідності).

Приводом для порушення справи, відповідно до заяв СКР, стало поширення серед відвідувачів бібліотеки видання Дмитра Корчинського, який було визнано судом екстремістським матеріалом і заборонено до використання.

Матеріали справи у відношенні Шаріної пізніше передали в управління з розслідування особливо важливих справ ГСУ СКР по Москві.

5 квітня директор бібліотеки було пред'явлено ще одне звинувачення в розтраті (частина 4 статті 160 КК РФ). За версією слідства, Шаріна в 2011-2013 роках витрачала призначені для виплати юристам бібліотеки кошти на свій захист у першій кримінальній справі – про екстремізм, яке згодом було закрито.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua