ГПУ досі не має офіційної інформації про місце перебування Януковича

П'ятниця, 19 серпня 2016, 19:23

У Генпрокуратурі заявили, що досі не мають інформації про місце перебування екс-президента України Віктора Януковича, що унеможливлює проведення з ним слідчих та інших процесуальних дій.

Як повідомили в п'ятницю в прес-службі Генпрокуратури агентству "Інтерфакс-Україна", 16 серпня 2016 року в Генеральну прокуратуру надійшло клопотання адвоката Віталія Сердюка в інтересах Януковича з приводу проведення з його участю допиту окремих свідків у кримінальному провадженні, зокрема допиту свідків одночасно з допитом підозрюваного Януковича в режимі відеоконференції.

У Генпрокуратурі наголосили, що зараз підозрюваний Янукович ховається від слідства і суду, "у зв'язку з чим його оголошено в розшук, що, в свою чергу, позбавляє орган досудового розслідування можливості провести з ним слідчі та інші процесуальні дії".

"Інформація про перебування (проживання) цього підозрюваного на території Російської Федерації перевіряється. Водночас дотепер офіційного підтвердження того, що підозрюваний Янукович на цій території, від компетентних органів Російської Федерації ніхто не почув, що унеможливлює проведення з ним слідчих та інших процесуальних дій", - сказано в повідомленні.

Крім того, як зазначається, Янукович досі не надав відповідь на пропозицію Генеральної прокуратури України з'явитися в будь-яке посольство України за місцем його перебування для можливості допиту в режимі відеоконференції.

"У разі встановлення місцезнаходження підозрюваного Януковича або його явки до органу досудового розслідування він буде допитаний відповідно до вимог чинного кримінального процесуального законодавства", - наголосили в Генпрокуратурі.

Як відомо, 17 серпня адвокат колишнього президента України Януковича Віталій Сердюк направив в Генеральну прокуратуру України клопотання про проведення процесуальних дій, зокрема про проведення допиту президента Петра Порошенка та інших представників влади в присутності Януковича (в режимі відеоконференції).

Генеральний прокурор України Юрій Луценко 18 серпня заявив, що підтримує проведення очної ставки з колишнім президентом країни Віктором Януковичем, однак зазначив, що це має статися на території України.

"Щодо бажання Януковича дати свідчення і піти так звану "очну ставку" я глибоко підтримую і з задоволенням особисто організую йому це на території столиці України. Щойно Янукович набереться сміливості відповісти за все скоєне перед українським народом, у нього буде і очна ставка, і справедливий суд, і навіть справедливий вирок", - заявив Луценко на брифінгу.

19 серпня джерело в органах прокуратури повідомило, що Генеральна прокуратура відмовила екс-президенту Януковичу в проведенні очної ставки з представниками чинної влади.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!