Аваков: переатестацію особового складу поліції завершать у жовтні

Субота, 20 серпня 2016, 00:34

До жовтня буде завершено переатестацію всіх рівнів особового складу поліції.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, під час спілкування з журналістами на брифінгу у Харкові, передає прес-служба МВС.

За його словами, переатестацію першого рівня, що стосувалась керівників вищої ланки, завершено по всій країні. Виключення складає Львівська область, де іспити перенесено на вересень. Також підходить до кінця переатестація офіцерів другого рівня.

Глава відомства також зазначив, що в найближчі місяць-півтора в Україні будуть оголошені додаткові конкурси по набору в поліцію, для поступової зміни кадрового потенціалу співробітників поліції.

"Вони будуть стосуватися не тільки патруля, а й слідчих, оперативних працівників, дільничних поліцейських і всіх спеціальних підрозділів. Ми будемо продовжувати плавну зміну кадрового потенціалу, точніше поліпшення його якості, як фундаментальної основи реформи. У той же час з повною повагою, ставлячись до кваліфікованих кадрів", - повідомив Аваков.

Паралельно з переатестацію і добором будуть також проходити і внутрішні кадрові зміни. Кожен бажаючий з діючих поліцейських зможе пройти конкурс і претендувати на нову посаду або більш високе звання.

При цьому Аваков наголосив, що виховання нової генерації поліцейських, це не лише завдання відомства, але й всієї громадськості.

"Поліція – плоть від плоті нашого суспільства і якість поліції – це якість нашого суспільства. Тому ми маємо виховувати нових поліцейських та давати їм можливість розвиватися, забезпечуючи їх новий рівень", – наголосив Аваков.

Для цього керівництво відомства встановило поліцейським нову парадигму "Служити та захищати", відповідну заробітну платню, надало обмундирування та амуніцію. Суспільство, в свою чергу, має примусити нових правоохоронців бути відповідальними та поважати їх.

"Це обопільний процес, який не відбудеться за кілька секунд, а має пройти крок за кроком", ­– відзначив міністр.

Відповідаючи на питання журналістів, Аваков відзначив, що наразі чимало спекуляцій щодо зросту злочинності, яка за окремими показниками зросла до 40%.

"Це правда. Але й правда в тому, що ми перестали закривати нерозкриті злочини та не вносити в їх облік. Зараз ми реєструємо абсолютно все і закриваємо лише ті справи, по яким було закінчено провадження чи немає складу злочину", ­– повідомив міністр внутрішніх справ.

За його словами, на зростання кількості злочинів впливає ціла низка чинників. Очільник відомства зазначив, що це – широкий обіг нелегальної зброї; шкода, яку завдає психоемоційному стану людей війна; падіння доходів і рівня життя громадян.

У липні глава Національної поліції Хатія Деканоідзе повідомляла, що вже атестовано 30 тисяч співробітників поліції і 4 тисячі переатестацію провалили.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування