У ДПСУ кажуть, що покарали 19 чиновників за вирубку лісу на Закарпатті

Субота, 20 серпня 2016, 11:46
У ДПСУ кажуть, що покарали 19 чиновників за вирубку лісу на Закарпатті

Держприкордонслужба провела службові розслідування за фактами незаконної вирубки лісу на кордоні у Закарпатті, за результатами до дисциплінарної відповідальності притягнуто 19 керівників у Чопському загоні та Західному регіональному управлінні. 

Про це повідомили у ДПСУ.

"Ще 7 квітня ДПСУ повідомила усі зацікавлені органи - у т.ч. Генеральну прокуратуру та МВС  - про факти виявлення незаконної вирубки на одній із ділянок кордону у Закарпатті. Кримінальне провадження військовою прокуратурою було розпочато лише 14 квітня, а ще за два тижні була оголошена підозра 4 керівникам відділів Чопського прикордонного загону", - повідомили у ДПСУ. 

"Держприкордонслужба провела низку службових розслідувань (копії передані до військової прокуратури), за результатами яких до дисциплінарної відповідальності за несвоєчасне реагування на виявлені порушення притягнуто 19 керівників у Чопському загоні та Західному регіональному управлінні", - додали у відомстві.

За даними ДПСУ, серед них звільнено з військової служби за службовою невідповідністю – 7 осіб, позбавлено військового звання – 2 особи, понижено в посаді – 2 особи, оголошено про неповну службову відповідність – 4 особам.

"Підозра військовою прокуратурою була оголошена керівникам значно нижчого рівня, ніж ті, стосовно яких були застосовані заходи дисциплінарного впливу самим відомством. Що стосується епізодів справи із ознаками злочинів, то це питання не лежить в компетенції відомства і реагувати на них мають інші правоохоронні органи", - зазначили у ДПСУ. 

Також у ДПСУ наголосили, що відомство "зацікавлене в об’єктивному проведенні слідства та встановленні усіх причетних до цього осіб". 

"В той же час кримінальну справу локального рівня намагаються перенести на масштаби адміністрації Держприкордонслужби, тим самим залишити поза увагою інших учасників цієї оборудки. Ми і досі не знаємо, хто безпосередньо займався вирубкою деревини, коло тих правоохоронців, за чиєї мовчазної згоди це відбувалося, кінцевих бенефіціарів", - заявили у відомстві. 

Державна прикордонна служба України звернулася до Генерального прокурора з проханням передачі цього та інших проваджень за визначеною Законом підслідністю.

Як відомо, 16 серпня в офісі Державної прикордонної служби в Києві відбулися обшуки у справі про вирізаний ліс на кордоні на Закарпатті: під час заходів з облаштування кордону Чопської прикордонної було вирубано 30 км лісу цінних порід і вивезено в Словаччину на загальну суму 1,5 млн доларів.

Планом облаштування кордону вирубка не передбачалася

Обшуки проводила головна військова прокуратура і КОРД. 

Речник ДПСУ Олег Слободян у коментарі "Українській правді" заявив, що це популістська акція, бо ДПС співпрацює зі слідством, а у слідчих були перепустки у приміщення.

Слободян додав, що напередодні до прокуратури були передані результати службової перевірки з цього питання, "бо після додаткового вивчення обставин знайшли окремі епізоди, які можуть містити ознаки кримінального порушення".

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування