Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

У Кабміні розраховують на безвіз у жовтні

П'ятниця, 26 серпня 2016, 14:41

Рішення про безвізовий режим для України і саміт Україна - ЄС слід очікувати восени, швидше за все – в жовтні.

Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" заявила віце-прем'єр з питань євроінтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

"Ми чекаємо цього рішення (про безвізовий режим – ред.) восени, тому що повинно бути додатково ще рішення Європарламенту, спочатку одного з його комітетів з громадянських свобод та юстиції, а після цього – винесене на загальне рішення Європарламенту, і прийняте рішення Європейської ради кваліфікованою більшістю. Я думаю, що ми говоримо про найближчі місяці, напевно – жовтень", – сказала вона.

Коментуючи заяву кореспондента "Радіо Свобода" у Брюсселі Рікарда Йозвяка про те, що саміт, який повинен був відбутися в травні, найімовірніше пройде восени, віце-прем'єр зазначила, що в цьому немає нічого дивного, оскільки в червні проходила зустріч керівництва України і ЄС.

"Я бачила цю новину, вона здивувала мене через те, що був такий міні-саміт, можна сказати, за участю президента України, президента Європейської ради, президента Європейської комісії, президента Європейського парламенту в кінці червня, і тоді було домовлено, що саміт у повноцінному форматі, за участю глав держав-членів, відбудеться восени. Тому я не розумію в зв'язку з чим пов'язана новизна цього повідомлення окремого журналіста. Нічого нового не відбулося", – пояснила Климпуш-Цинцадзе.

Як відомо, раніше єврокомісар з питань європейської політики сусідства Йоханнес Хан також висловив сподівання, що Україна зможе отримати безвізовий режим з Євросоюзом у жовтні.

19 серпня президент Петро Порошенко заявив, що до введення безвізового режиму залишилися "лічені тижні".

Останньою серйозною перешкодою на цьому шляху вважається затягування з введенням електронного декларування. Коментуючи це, посол ЄС в Україні Ян Томбінський заявив, що група людей, які заважають запуску цієї системи, тримають в заручниках цілу країну.

20 квітня Європейська комісія запропонувала Європарламенту і Раді Європейського Союзу скасувати візи для громадян України.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: