Президент: військового вирішення проблеми цілісності України не існує

Вівторок, 6 вересня 2016, 11:00
@STsegolko

Президент Петро Порошенко наголошує, що військового вирішення проблеми цілісності України не існує, єдиний шлях – політико-дипломатичний.

Про це він заявив у вівторок, виступаючи зі щорічним посланням у парламенту.

"Ми даємо собі звіт, що військового розв'язання проблеми територіальної цілісності України не існує", – сказав президент.

"По-перше, потенціал нашої армії суто оборонний. По-друге, ворог окопався в найбільш урбанізованих і густонаселених районах, населених нашими співвітчизниками. Єдиний шлях у питанні відновлення територіальної цілісності – політико-дипломатичний. Але при цьому з опорою на оборонні можливості ЗСУ".

При цьому Порошенко розкритикував позицію деяких політиків, які виступають проти мінських угод і нормандського формату.

"Частина українських політиків атакує норманський формат і мінський процес насправді лише тому, що і "Нормандія "і "Мінськ" відкривають реальний шлях до повернення Донбасу і є єдиним інструментом, щоб цього досягнути. Виявляється не всі тут цього хочуть…", – сказав президент

"Вголос цього ніхто не артикулює, але лукавство читається між рядків. Ця філософія є неприйнятною. І я скажу її апологетам так само коротко: "По вашому не буде!". Фантазії про мир в обмін на території – абсолютно ілюзорні. При такому підході не буде ні миру ні території", – зазначив глава держави.

"Для мене головним була, є і буде боротьба за відновлення за відновлення теориторіальної цілісності України в кордонах 1991 року", – наголосив Порошенко.

За словами президента, "процес реального, а не формального відновлення територіальної цілісності, реінтеграції мешканців окупованої частини Донбасу в Україну, повернення українського суверенітету на весь Донбас буде нелегким, болісним і тривалим".

"Шлях до початку цього процесу, на загальну думку, нашу й партнерів, відкриває саме і лише "мінський процес". Тому ми більше за будь-кого зацікавлені як у його продовженні, так і збереженні "нормандського формату", – сказав резидент.

Він підкреслив, що будь-який формат має сенс, лише тоді коли в ньому присутня Росія, але він є багатостороннім.

"Саме багатосторонній, бо поведінка Росії у світі, порушення нею міжнародного права, спроби Кремля зруйнувати архітектуру європейської і глобальної безпеки, експансіонізм Кремля – це континентальна і глобальна проблема, і вона не може бути розв'язана суто на двосторонній основі", – зазначив глава держави.

Для цього, за словами Порошенка, Україна потребує міжнародної допомоги.

Валентина Романенко, УПpowered by lun.ua