Клімкін розповів про долю поліцейської місії на Донбасі

Четвер, 8 вересня 2016, 16:56

Проведення виборів на сході України за умов відсутності чітких гарантій безпеки є неможливим.

Про це заявив у Берліні голова МЗС України Павло Клімкін на спільній з німецьким колегою Франком-Вальтером Штайнмайєром прес-конференції, повідомляє Укрінформ.

"Підготовка до виборів, коли по Донбасу їздять сьогодні понад 2 тис. броньованих машин, коли там величезна кількість легких озброєнь, підготовка до вільних і чесних, та до будь-яких виборів, абсолютно неможлива", - зауважив Клімікін.

Глава МЗС пояснив, що слід зробити всі кроки у сфері безпеки, політичному вимірі і гуманітарній сфері.

Крім того, за словами Клімкіна, треба розуміти, хто в майбутньому відповідатиме за безпеку. Буде це одна збройна місія ОБСЄ або у взаємодії зі спеціальною моніторинговою місією (у таких питаннях, як роззброєння і контроль за зберіганням озброєнь).

Як наголосив міністр, з питання поліцейської місії ОБСЄ дискусії тривають на віденському майданчику, маючи декілька принципових проблем, які доведеться вирішувати.

Наприклад, чи може бути посилена СММ для моніторингу неконтрольованої Україною зараз ділянки кордону. Тут, наголосив міністр, у Києва є спільний з ОБСЄ план, він відомий: організація баз ОБСЄ недалеко від цієї ділянки кордону. Цей план також передбачає розміщення відповідного відеообладнання, включаючи інфрачервоне, розміщення представників ОБСЄ на пунктах пропуску з нашого боку.

Як відомо, Росія виступає проти поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування