Рада з питань судової реформи схвалила запуск Вищої ради правосуддя

2721 перегляд
П'ятниця, 9 вересня 2016, 13:38

Рада з питань судової реформи схвалила проект закону "Про Вищу раду правосуддя", що дозволить імплементувати зміни до Конституції щодо правосуддя.

Як повідомляє прес-служба президента 9 вересня, таке рішення рада ухвалила на черговому засіданні.

"Рада з питань судової реформи працювала над проектом закону "Про Вищу раду правосуддя" майже 5 місяців – враховуючи не тільки підготовку тексту, але й дослідження міжнародного досвіду, узгодження з європейськими експертами, проведення декількох раундів громадських обговорень", – зазначив заступник глави Адміністрації президента, координатор Ради з питань судової реформи Олексій Філатов

"Від якісної роботи цього нового конституційного органу великою мірою буде залежати ефективність реформи української системи правосуддя в цілому. Тож наступні необхідні кроки – внесення законопроекту до парламенту та результативне голосування за нього найближчим часом", – додав він.

 

Зміни до Конституції щодо правосуддя набудуть чинності 30 вересня.

Ними передбачено створення Вищої ради правосуддя – колегіального й незалежного органу суддівського врядування, покликаного забезпечити формування та діяльність доброчесного, високопрофесійного, незалежного суддівського корпусу, додержання закону та етики в діяльності суддів і прокурорів.

Очікується, що утворення Вищої ради правосуддя упорядкує систему органів правосуддя, усуне дублювання повноважень і створить ефективний, прозорий та аполітичний механізм прийняття рішень щодо суддівської кар’єри.

Вища рада правосуддя прийматиме рішення про призначення, звільнення, переведення суддів; надаватиме згоду на затримання судді чи утримання його під вартою чи арештом; ухвалюватиме рішення про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя, притягнення судді до дисциплінарної відповідальності.

Вища рада правосуддя складається з 21-го члена, з яких десятьох обирає з'їзд суддів України з числа суддів чи суддів у відставці, двох – призначає президент, двох – обирає Верховна Рада, по два члени обирають з'їзд адвокатів України, всеукраїнська конференція прокурорів, з'їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ.

Голова Верховного суду входить до складу ВРП за посадою.

Рада з питань судової реформи є консультативно-дорадчим органом при президенті.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua