МЗС обурилося черговим нападом на культцентр України у Москві

Четвер, 24 листопада 2016, 00:32

МЗС України заявило рішучий протест російській стороні та висловило обурення фактом підпалу державного прапора, який було скоєно 22 листопада під час нападу на приміщення Національного культурного центру України в Москві групою радикально налаштованих молодиків. 

Про це йдеться у повідомленні МЗС України.

"Про спланований і санкціонований характер подібних акцій свідчить систематичність їх проведення під стінами українського закладу у самому центрі Москви, а також відсутність належної реакції з боку правоохоронних органів. Зазначені події навколо української установи розцінюються в Україні як відверта провокація, метою якої є розпалювання міжнаціональної ворожнечі та штучне нав’язування російському суспільству антиукраїнської агресії", - йдеться у заяві МЗС.

У Міністерстві закордонних справ наголосили на вимозі невідкладно розслідувати злочин та закликали до публічності судового вироку усім причетним до його скоєння.

Раніше повідомлень про напад невідомих на культурний центр в РФ не було, однак у мережі з'явилося відео нападу та спалення українського прапору. В описі до відео повідомляється, що нападники застосували шумові гранати та щось написали на стіні установи. 

 

Як відомо, у вересні співробітники Культурного центру України з числа громадян РФ захопили будівлю Центру, гендиректора Володимира Іонова, призначеного Україною, не пускали на робоче місце, у його кабінеті було змінено замок. Іонов заявляв, що громадяни РФ, які працювали у Центрі до його призначення, блокують його роботу.

28 жовтня 2015 року за підозрою у розповсюдженні екстремістської літератури було затримано директора Бібліотеки української літератури Наталію Шаріну. Суд помістив її під домашній арешт. За версією слідства, директор бібліотеки з 2011 по 2015 рік займалася розповсюдженням екстремістських книг, у тому числі текстів українського націоналіста Дмитра Корчинського.

Їй пред'явлено звинувачення за пунктом "б" ч.2 ст.282 Кримінального кодексу (розпалювання ненависті або ворожнечі з використанням свого службового становища), а також у розтраті грошей, виділених на оплату юридичних послуг для бібліотеки.  Свою провину Шаріна не визнає.

Під час обрання запобіжного заходу Шаріна відзначала, що під час обшуку у бібліотеці дійсно були вилучені заборонені книги, проте наполягала на тому, що усю літературу підкинули. За її словами, у 2010 році щодо Шаріної слідчі вже порушували кримінальну справу, тоді було вилучено 73 книги. Через рік справу було закрито, Шаріна отримала право на реабілітацію.

Українська правда 

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.