Bellingcat підготував детальний звіт про війну РФ проти України у 2014 році

Середа, 21 грудня 2016, 17:00

Російська артилерія влітку 2014 року здійснювала масштабні обстріли прикордонних територій Донецької і Луганської областей.

Про це йдеться у звіті міжнародної команди розслідувачів Bellingcat, опублікованому в середу.

У звіті зазначається, що до війни на сході України не можна застосовувати термін "громадянська війна" або "внутрішній конфлікт", оскільки докази чітко вказують на російську воєнну присутність у цьому регіоні.

"У цьому звіті повністю розслідувані дані, які раніше були досліджені недостатнім чином: артилерійські атаки проти України влітку 2014. У попередніх звітах були доведені окремі випадки таких атак, але ці звіти не могли повністю описати дійсний масштаб цих атак. Використовуючи докази з відкритих джерел, цей звіт намагається задокументувати повний розмах російський артилерійських атак проти України влітку 2014 року", – йдеться у документі.

Розслідувачі додали, що російська артилерія здійснила як мінімум 149 окремих атак проти України влітку 2014 року. Ще 130 позицій зі значною ймовірністю також були використані російською артилерією.

 

Крім того, 408 вражених артилерією цілей на українській території перебувають у зоні досягнення російської артилерії, яка знаходилася по той бік кордону. 127 з цих цілей знаходяться на відстані 3 км від кордону.

"Загалом, як доведено значною кількістю ударних вибоїн, тисячі артилерійських снарядів були випущені російськими воєнними по цілях всередині України влітку 2014 року", – заявили експерти, додавши, що, через брак доступних супутникових знімків, доведена у цьому звіті кількість атак є нижчою.

Згідно з документом, артилерійські атаки військ РФ з території Росії почалися на початку липня 2014 року, а їхня частота і сила посилилася в серпні та вересні.

"Транскордонні артилерійські атаки можуть бути знайдені у всій прикордонній зоні конфлікту в Донецькій і Луганській областях", – додали у Bellingcat.

Клацніть для збільшення
Клацніть для збільшення

"Враховуючи частоту, просторовий розподіл і масштаб артилерійських атак у цьому звіті, неможливо вважати ці атаки просто випадковістю чи діями бойовиків. Ці атаки можуть лише вважатися актами війни Російської Федерації проти України", – вважають експерти.

У документі детально пояснюється методологія дослідження, а також наводиться значна кількість карт, фотографій, супутникових знімків та інших даних, використаних для аналізу.

Як відомо, Bellingcat вже неодноразово публікував звіти, які доводили російську воєнну присутність в східній Україні, а також причетність російських воєнних до збиття літака рейсу MH17.

Олег Шанковський, УПpowered by lun.ua