Луценко: Юр'єв застрелився, ще трьох екс-чиновників затримали

39110 переглядів
Середа, 21 грудня 2016, 16:44
Владислав Содель

Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що колишній заступник голови Нафтогазу часів Януковича Геннадій Юр'єв застрелився під час вскривання будинку, де він переховувався.

Про це він заявив журналістам у середу.  

"ГПУ продовжує слідчі дії у справі Курченка, а також одним із частин цієї справи є справа вишок Кацуби…", - сказав він.

"Сьогодні (у середу – ред.) планувалися обшуки та затримання чотирьох посадових осіб того періоду міністерства енергетики та "Нафтогазу-України". Троє з них були успішно затримані і зараз дають викривальні свідчення в офіційному порядку", - сказав він.

"Четвертий свідок, який давно знаходиться в розшуку, а також щодо нього є неперевірена інформація, що він намагався зафіксувати свою смерть ще у 2014 році… Ми встановили його місцезнаходження у Вінницькій області і в момент вскриття цього будинку сам власник, свідок, колишній заступник "Нафтогазу-України" пан Юр'єв застрелився. Ми ще тільки вскривали приміщення, коли почули постріл", - розповів Луценко.

За його словами під час обшуку приміщення знайшли тіло загиблого і мисливську зброю. Луценко додав, що Юр'єв був цінним свідком, бо в "організаційній побудові "Нафтогазу" він займав місце між керівником "Нафтогазу" паном Бакуліним і обома Кацубами".

"Проте інші троє затриманих є не менш цінними свідками і їхні покази підтверджують версію слідства про те, що саме брати Кацуби зорганізували оборудку та сприяли розкраданню державних коштів у колосальних розмірах понад 120 млн доларів", - сказав він. 

Як відомо, Юр'єв працював заступником голови Нафтогазу, коли компанію очолював Євген Бакулін. Він входив у так звану групу РосУкрЕнерго.

Він був фігурантом розслідування, яке стосувалося зловживань на державних тендерах.

Підозрюваними в цій справі є брати Олександр та Сергій Кацуба.

Українська правда   powered by lun.ua