Умеров оскаржить включення себе до списку терористів

Субота, 31 грудня 2016, 13:48

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров має намір оскаржити внесення його до списку екстремістів і терористів РФ.

Про це він заявив в ефірі каналу "112 Україна".

"Я вже зі своїм адвокатом проконсультувався, в січні подамо в суд і будемо оскаржувати це рішення. Звичайно, ми жодних ілюзій не маємо. Ми чекаємо активних дій, правильних дій з боку керівництва України, щоб вони не забували ніколи про Крим, щоб ось такі впливові люди, як Віктор Пінчук, не робили заяв про фактично капітуляцію України перед світовою спільнотою, перед РФ", – сказав він.

Умеров вважає, що він потрапив у цей список за відстоювання своєї позиції щодо окупації Криму Росією.

"12 травня було порушено кримінальну справу за заклики до порушення територіальної цілісності РФ. Йде слідство, і я перебуваю під підпискою про невиїзд, в суд матеріали ще не передали, рішення суду ще немає, а я вже опинився в списках організації, яка називається "Росфінмоніторинг". Вони опублікували близько 7 тисяч прізвищ людей, які у РФ визнані чинними терористами й екстремістами. Не чекаючи рішення суду, вони вже включили мене в цей список. Але поки жодних дій немає", – заявив Умеров.

Також він зазначив, що в новому році чекає активніших дій від керівництва України щодо Криму.

Як відомо, Умерова внесено в перелік діючих російських терористів і екстремістів на сайті Федеральної служби з фінансового моніторингу під номером 5826.

Раніше окупаційна влада Криму закрила Умерову доступ до банківської системи півострова, з-за чого він навіть не зміг сплатити "штраф за адміністративне правопорушення", присуджений так званим "верховним судом Криму".

powered by lun.ua