Екс-посол: США будуть говорити з Росією з позиції сили

6279 переглядів
Четвер, 12 січня 2017, 01:05

Колишній посол США в Україні Джон Гербст не сумнівається, що обраний президент США Дональд Трамп буде посилювати американську армію, в тому числі ядерне озброєння, а це дасть можливість говорити з Китаєм або Росією з позиції сили в разі їх агресивних дій.

Про це він заявив в інтерв'ю "Радіо Свобода".

За словами Гербста, який зараз є директором Євразійського центру при Атлантичній раді США, для України важливим є також те, що Трамп визнав роль Росії в хакерських атаках на США.

"Багато було сказано про російських хакерів. Це добре, що він визнає, що за хакерськими атаками стоїть Росія. Приємно чути від нього, що за часів його президентства Росія буде більше поважати США. Це позитивні речі, і вони важливі для України", - заявив Гербст про виступ Трампа на його першій прес-конференції після виборів.

На цій прес-конференції Трамп повідомив, що, зокрема, США будуть прискорювати розробку і модернізацію винищувачів F-35 і F-18.

Тема України на прес-конференції не виникала, однак про неї нагадали одному з головних членів команди Трампа, кандидату на посаду державного секретаря Рексу Тіллерсону. У комітеті у закордонних справах Сенату він відповідав на питання американських парламентаріїв.

Коментуючи його виступ на цьому слуханні, Гербст звернув увагу: "Тіллерсон заявив, що якщо б вони були при владі, коли Росія анексувала Крим, то реакція США була б рішучішою. Це було приємно чути, хоча він не повідомив, що він планує робити зараз. Проте враження таке, що їхня політика щодо Росії також буде твердою, але ми не знаємо цього точно. Я не знаю, чи отримає Україна якесь конкретне повідомлення від Дональда Трампа до чи після інавгурації, але вона вже отримала його від Рекса Тіллерсона, який має стати державним секретарем. І я вважаю, це була дуже натхненна заява".

Підписуйтесь на наші push-повідомлення, щоб першими дізнаватися про появу нових матеріалів. Ми обіцяємо надсилати тільки дійсно важливі новини.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.