Сенат дозволив Меттісу претендувати на посаду міністра оборони США

П'ятниця, 13 січня 2017, 03:25

Сенат США зробив для відставного генерала Джеймса Меттіса, висунутого обраним президентом Дональдом Трампом на пост міністра оборони, одноразовий виняток із закону про цивільний контроль в армії США.

Про це повідомляє BBC.

81 сенатор проголосував за таке рішення, 17 були проти.

Виняток із закону, який зробив Сенат, також підтримав профільний комітет палати представників. Тепер голосування з цього питання має відбутися в палаті в цілому.

Закон дозволяє колишнім військовим займати пост міністра оборони не раніше, ніж через сім років після звільнення зі збройних сил. Винятки з цієї норми можливі лише за спеціальним рішенням Конгресу.

Меттіс звільнився з Корпусу морської піхоти лише близько чотирьох років тому в званні генерала.

У разі призначення на посаду міністра оборони Меттіс стане першим більш ніж за півстоліття кадровим військовослужбовцям на чолі Пентагону.

Раніше в ході сенатських слухань Меттіс заявив, що російський президент Володимир Путін намагається розколоти країни НАТО.

Нагадаємо, у грудні новообраний президент США Дональд Трамп анонсував призначення генерала морської піхоти Джеймса Меттіса, на прізвисько "Скажений пес", главою Пентагону.

Меттіс критикував Барака Обаму за недостатню військову підтримку союзників, заявляв, що Америка страждає на "стратегічну атрофію" та називав агресію Росії проти України у Криму та на Донбасі "значно гострішою, значно серйознішою", ніж вважають у Вашингтоні та ЄС.