Голова ОБСЄ вважає малоймовірною озброєну місію на Донбасі

П'ятниця, 13 січня 2017, 06:55

Серед країн-членів ОБСЄ немає підтримки ідеї озброєної поліцейської місії на Сході України.

Таку думку висловив Міністр закордонних справ Австрії, яка зараз головує в ОБСЄ, Себастіан Курц в інтерв'ю виданню Kurier, пише DW.com.

Водночас він заявив про необхідність посилити Спеціальну моніторингову місію (СММ) організації в Україні. Зокрема - надати краще спорядження та техніку для конторолю ситуації вночі.

"Якщо вдасться забезпечити моніторинговій місії кращий доступ (до районів на Донбасі. - Ред.), можливість контролю вночі, та покращити її технічне оснащення, можемо досягти прогресу та наблизитися до працюючого режиму припинення вогню", - зазначив Курц.

Утім, він висловив сумніви в тому, що ідея озброєної місії ОБСЄ на Донбасі може стати реальністю, зокрема через брак підтримки серед країн-членів організації.

Серед інших планів Відня на чолі ОБСЄ Курц назвав лобіювання послаблення санкцій проти Росії "крок за кроком" в обмін на "позитивний розвиток подій на місці".

Виступаючи із програмною промовою з нагоди початку головування Австрії, міністр виступив за збільшення уваги ОБСЄ до радикалізації ісламістів та відповідні превентивні заходи, повідомляє інформагенція dpa.

Раніше під час свого візиту на Донбас Курц наголосив, що СММ ОБСЄ й надалі в рамках свого мандату розширюватиме зони свого контролю на всю територію Донбасу. Головним завданням лишатиметься контроль за припиненням бойових дій. powered by lun.ua