На главу теруправління НАБУ рекомендовано силовика, який фабрикував справу проти правозахисника

Субота, 14 січня 2017, 12:14

Дмитро Руденко рекомендований конкурсною комісією до призначення на посаду глави Одеського  теруправління Національного антикорупційного бюро України.

Про це повідомили у НАБУ.

Раніше видання Думская.net повідомило, що Руденко очолив Одеське теруправління НАБУ за підсумками конкурсу. 

За даними ж НАБУ, Руденко лише рекомендований комісією до призначення, зараз він має пройти спецперевірку та поліграф.

"Конкурсна комісія, до складу якої входять представники громадянського суспільства, не призначає на посади в НАБУ, а лише рекомендує до призначення переможця конкурсу. Перед призначенням на посаду переможець конкурсу має пройти спеціальну перевірку та поліграф", - зазначили в НАБУ. 

"Остаточне рішення про призначення Дмитра на посаду або оголошення нового конкурсу прийматиме директор НАБУ з урахуванням результатів (конкурсу) та у тому числі - інформації зі ЗМІ", - зазначили в НАБУ.

За даними "Думской", у 2010-2011 рр. Руденко, перебуваючи на посаді начальника відділу слідчого управління УМВС України у Вінницькій області, брав участь у кримінальному переслідуванні правозахисника Дмитра Гройсмана  у так званій "порносправі". 

"Руденко звинуватив главу Вінницької правозахисної групи у поширенні порнографії і нарузі над державними символами ... Гройсмана згодом повністю виправдали, але до цього він не дожив, померши за тиждень до оголошення вироку", - зазначає  видання.

Згодом щодо Руденка та низки інших співробітників міліції було відкрито кримінальне провадження за статтею про перевищення службових повноважень.

Раніше Руденко очолював Хмельницьке відділення поліції Калинівського відділу ГУНП у Вінницькій області, до цього працював слідчим, загалом у системі МВС - з 2002 року. Має три вищі освіти - дві юридичні і одну - за спеціальністю "Облік і аудит".

Згідно з декларацією, Руденко та члени родини мають три квартири, три авто - "Тойота Камрі" 2006 року, "Мерседес Е320" 2002 року і Citroen C4 2012 року, готівкою зберігає 106 тисяч доларів.

 

Як зазначив актвіст Автомайдану Олексій Гриценко, наступного тижня Рада громадського контролю запросить Руденка на своє засідання, "щоб задати питання саме по цьому факту і, можливо, ще по якихось, і буде публічна позиція Ради".