Навесні депутати ходитимуть у Раду з перервою в місяць

Вівторок, 17 січня 2017, 14:48

Шоста сесія Верховної Ради 8 скликання триватиме з 7 лютого до 21 липня, на свята депутати не працюватимуть у парламентській залі.

Відповідний законопроект №5585 з другої спроби підтримали у вівторок 232 депутати.

Перший заступник голови комітету з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради Павло Пинзеник сказав, що планується розпочати роботу сесії 7 лютого, а завершити – 21 липня. Передбачається 12 тижнів роботи у сесійній залі, ще 6 тижнів – у комісіях, фракціях та групах, ще 6 тижнів – для роботи з виборцями.  

Пинзеник зазначив, що у календарному плані враховано, зокрема, сесії Парламентської асамблеї Ради Європи та святкові для України дні.

Тож у березні, квітні й травні пропонується провести по два поспіль пленарних тижні, а на свята – зокрема, 8 березня та на початку травня, – працювати в комітетах, фракціях і групах.  

 
Графік до поправки про те, що перший тиждень липня нардепи працюватимуть у комітетах

Лідер фракції "Самопоміч" Олег Березюк обурився, чому народні депутати в квітні-травні місяць не працюватимуть.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій пояснив: "Календарний план складався так, щоб ми не пересікалися з парламентськими засіданнями ПАРЄ… Близько 40 депутатів не будуть (тоді) у сесійній залі".

"Я сам не знаю, як із цієї ситуації вийти. Ми маємо ризик і там, і там", – сказав він.

Парубій визнав, що цей календарний план не зручний, але "оптимальний".  

Голова підкомітету з питань міжпарламентських зв'язків, двосторонніх та багатосторонніх відносин комітету ВР у закордонних справах Володимир Ар'єв наголосив, що сесій ПАРЄ пройдуть в останній тиждень квітня і останній тиждень червня.  

Законопроект ухвалили з поправкою, що перший тиждень липня нардепи працюватимуть у комісіях, фракціях і групах.

При цьому на ранковому засіданні депутати не змогли включити в порядок денний запропоновані законопроекти.

Зокрема, проект закону №5636 про схвалення рішення президента про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2017 році для участі у багатонаціональних навчаннях на рейтинговому голосуванні набрав лише 205 голосів.

Олена Рощенко, УП