Столтенберг: число кібератак на мережі НАТО зросло на 60%

Четвер, 19 січня 2017, 07:39

У 2016 році щомісяця на мережі НАТО проводилося в середньому 500 хакерських атак, що на 60% більше, ніж роком раніше.

Про це в інтерв'ю газеті Die Welt заявив генсек альянсу Йенс Столтенберг, пише DW.com.

Він вказав, що в середньому за місяць в 2016 році налічувалося 500 небезпечних кібератак на натовські установи, які вимагали рішучих заходів з боку експертів. При цьому більшість цих атак здійснювалися не приватними особами, а фінансувалися державними інстанціями різних країн.

Кібератаки представляють дуже велику потенційну небезпеку, оскільки можуть порушити, наприклад, енергопостачання або медичне обслуговування або завдати шкоди іншим важливим інфраструктурам.

"Крім того, вони можуть нашкодити обороноздатності НАТО і вплинути на роботу наших збройних сил, - сказав Столтенберг, пояснивши, що будь-яка військова діяльність базується сьогодні на передачі даних. - Якщо цей процес (передачі даних - Ред.) Порушується, то може бути завдано великої шкоди".

Тому, заявив генеральний секретар НАТО, в разі широкомасштабних кібернападів може бути задіяна стаття 5 статуту альянсу, що припускає допомогу всіх його членів постраждалій країні.

Йенс Столтенберг висловив також стурбованість можливою маніпуляцією даними в ході виборчих кампаній.

"У НАТО надходять повідомлення від різних урядів країн-членів, які побоюються, що хакери будуть намагатися втрутитися в національну передвиборну боротьбу. У такому випадку кіберзлочинці будуть підривати демократію", - повідомив Столтенберг.

За словами глави Північноатлантичного альянсу, з недавнього часу НАТО пропонує всім своїм членам допомогу кризових команд, які пояснюють, як можна поліпшити захист своїх мереж.