Мінкульт пояснив, навіщо потрібна Експертна рада із захисту моралі

П'ятниця, 20 січня 2017, 03:48

Мінкультури спростовує інформацію про те, що під патронатом відомства відбувається відновлення діяльності Національної комісії з суспільної моралі.

Про це повідомляє прес-служба міністерства.

Як говориться в повідомленні, Мінкультури розуміє стурбованість громадськості в результаті поширеною інформації, ніби під патронатом відомства відбувається відновлення діяльності Національної комісії з суспільної моралі, проте міністерство офіційно заявляє, що не мало наміру створити орган, який буде здійснювати цензурний нагляд над ЗМІ або перешкоджати творчої діяльності художників.

У Мінкульті відзначили, що дійсно 11 січня відбулася нарада, де обговорювалися питання громадського контролю за дотриманням законодавства в сфері захисту суспільної моралі.

У нараді взяли участь представники Держкомтелерадіо, Мінфіну, Мінкультури і представники творчих спілок.

У Міністерстві повідомили, що саме на творчі спілки згідно зі статтею 15 Закону України "Про захист суспільної моралі" покладено функцію громадського контролю за його виконанням.

Але оскільки творчим спілкам непритаманна контрольна функція, Мінкультури виступило з ініціативою звернутися за роз'ясненнями, як реалізувати цей Закон, в Комітет з питань культури і духовності, а також Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики.

"Оскільки Мінкультури не може виконувати експертну функцію в цьому питанні, було прийнято рішення створити експертний консультативно-дорадчий  орган Мінкультури - експертну раду з питань захисту суспільної моралі", - наголошується в заяві.

"Всіляко підкреслюємо, що основною метою такої ради є виключно напрацювання критеріїв, які згодом – після широкого громадського і професійного обговорення та врахування позицій усіх залучених до процесу фахівців та спеціалістів – будуть затверджені Мінкультури. Після напрацювання таких критеріїв рада припинить своє існування, бо її завдання буде вичерпане", - підсумували в міністерстві.